CO SŁYCHAĆ W GRUPIE 6- LATKÓW

Woźna oddziałowa:

Bożena Staniszewska

TEMAT BADAWCZY

"KOLOROWO DOOKOŁA, NADESZŁA JESIEŃ"
"BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK"

- W miesiącu wrześniu Jeżyki poznały litery: "A, a; O, o; M,m; T, t"

- W miesiącu październiku poznamy litery: "L, l; I, i; E, e; K, k; D, d"

- W ramach projektu "Bezpieczny El – Przedszkolak" realizowany będzie:

* Tydzień ,,ZIELONY” – LEŚNICZY (02-07.10.2017);
* Tydzień ,,MORO” – WOJSKO (09-07.10.2017);
* Tydzień "BIAŁY"- POGOTOWIE (16-20.10.2017)

06.10 (piątek)- Zajęcia dydaktyczne "Kolorowe drzewa" (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości w kolorze zielonym)

09.10 (poniedziałek)- "Musztra wojskowa"- na terenie ogrodu przedszkolnego (dzieci w tym dniu przychodzą ubrane w kolorze ,,moro” lub zielonym). Ćwiczenia wojskowe z wykorzystaniem komendy

11.10 (środa)- "Jesteśmy księżniczkami- jesteśmy super Dziewczynami!"- uroczystość grupowa  z okazji Dnia Dziewczynki

11.10 (środa)- Zajęcie matematyczne wg innowacji "Podróż do Krainy Liczydełko"- zapoznanie z obrazem graficznym liczby 11, 12, 13. Zabawy z kalkulatorem (do przedszkola przyniosę kalkulator)

12.10 (czwartek)- „JEŻYKOWE KUCHCIKOWO”- „Przetwory owocowe”- zajęcia praktyczno – gospodarcze     (do przedszkola przyniosę słoiczek z nakrętką, deskę, nożyk, chustkę na głowę, jabłka lub śliwki)

16.10 (poniedziałek)- Akademia słowno – muzyczna z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo)

17.10 (wtorek)-Wyjazd do restauracji "Zapiecek" w Suchaczu na warsztaty serowarsko- piekarnicze    (prosimy Rodziców o wpłacanie 32 zł- koszt przejazdu i warsztatów)

19.10 (czwartek)- Uroczysta Inauguracja "KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY"- DZIEŃ KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości w kolorze zielonym)

20. 10 (piątek)- "Zdrowe ząbki mam, bo o nie dbam"- wizyta stomatologa, oglądanie filmu edukacyjnego      "Królik Pampiś"(w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na biało)

23.10 (poniedziałek)- BAL JESIENI (prosimy Rodziców o przygotowanie Jeżykom jesiennego stroju)

25.10 (środa)- BLOK URODZINOWY (prosimy Rodziców o przygotowanie świeżych owoców, soków).

Urodzinki obchodzą: JULIAN, IGOR K.

26.10 (czwartek)- Wyjazd do Szkoły Muzycznej na koncert "Muzyka dla ucha malucha"- "Dźwiękomalowanie" (koszt przejazdu zostanie pokryty z pozostałych po zbiórce na książki od "Religii" śr. finansowych, w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo)

27. 10(piątek)- Udział reprezentantów naszej grupy w OLIMPIADZIE SPORTOWEJ w ramach projektu BEZPIECZNY EL– PRZEDSZKOLAK 2017

31.10 (wtorek)- UROCZYSTA INAUGURACJA przedszkolnego programu "AUTOCHODZIK"

W miesiącu październiku planowane jest wyjście do:

- Szkoły Podstawowej nr 15 (przy ul. Modlińskiej 39)- zwiedzanie budynku szkoły ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń przydatnych w pierwszych dniach nauki szkolnej (termin do uzgodnienia)

-Jednostki Wojskowej "Batalion Remontowy" (przy ul. Królewieckiej 130)- termin do uzgodnienia

TEMAT BADAWCZY

"JA I MOJE PRZEDSZKOLE, BEZPIECZNY ELBLĄG"

4.09. (poniedziałek)Wycieczka do parku Kajki- inauguracja nowego roku

lub  05.09. (wtorek) (wycieczka uzależniona od warunków pogodowych)

4.09.-6.09. – Przynosimy do przedszkola pamiątki z wakacji (okazy przyrodnicze)

07.09. (czwartek) - Zebranie organizacyjne  z rodzicami o godz.15.15  Zapraszamy :)

08.09. (piątek) – Jeżykowy Katalog  Praw i Obowiązków

15.09. (piątek) - Wycieczka do Bażantarni  w ramach akcji Sprzątanie Świata- 24 edycja „Nie ma śmieci – są surowce”

20.09. (środa)Dzień Przedszkolaka

25.09. (poniedziałek)Dzień z literką A.

29.09. (piątek)Blok Urodzinowy

PROJEKT BEZPIECZNY EL-PRZEDSZKOLAK 2017

Tydzień Niebieski  - Policja, Straż Miejska  18-22 września

19.09 wtorek

Pogadanki:

OJ! ZGUBIŁEM SIĘ! –  zachowanie bezpieczeństwa na festynach, w supermarkecie – kogo prosić o pomoc w sytuacji zgubienia się.

NIEZNAJOMY – zasada ograniczonego zaufania.

20.09 środa

SPOTKANIE Z POLICJANTEM –   W przedszkolu policjant przeprowadza pogadankę o bezpieczeństwie, o  zasadach poruszania się na drogach.

21.09 czwartek

ZAPINAMY PASY – dzieci przynoszą do przedszkola swoje foteliki samochodowe

KONKURS PLASTYCZNY grupowy „Moja droga do przedszkola”

22.09 piątek

QUIZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE – historyjki sytuacyjne, zagadki.