Czwóreczka zaprasza milusińskich
Przedszkole Nr 4 w Elblągu
 
   Aktualności      Grupa II - Myszki Matematyczki
 
 
 
 
Dzisiaj w naszej grupie odbyły się URODZINKI. Swoje święto obchodziły Ola, Maja i Viktoria. Spełnienia marzeń! 

 

 
 
 
 
 


KONKURS KONKURS KONKURS 
 
W  piątek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu WALENTYNKOWA KARTKA. Dzieci wykazały się dużym talentem plastycznym oraz pomysłowością.  Gratulujemy KORNELIA, JULIA,  VIKTORIA, DOMINIKA, MAJA, ALA, ANTEK, JAŚ, WOJTEK, APOLLIN, FABIAN I KAROL!

Dzisiaj rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest, aby być widocznym na drodze. Pamiętamy, aby nosić ze sobą odblaski i bacznie się rozglądać, kiedy przechodzimy przez ulicę.
 

 
 
 


Myszki Matematyczki mają dobre serduszka
Nasze wspaniałe przedszkolaczki dokarmiają ptaki zimą! Jesteśmy wdzięczni wszystkim rodzicom, którzy przynieśli karmę. Dzięki Wam skrzydlaci przyjaciele mają co jeść w ten mroźny czas.
 
 
 
 
 

 
 
 
17 stycznia w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci, ubrane w eleganckie, odświętne stroje, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Babcie i Dziadkowie nie kryli łez wzruszenia. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
    Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki- dla babć korale  z makaronu, a dla dziadków papierowe krawaty. Nieobecnym Babciom oraz Dziadkom przedszkolaki z grupy II wysłały listy- samodzielnie wykonane laurki.
 
 
 
 
 
 
 
 

10 stycznia odwiedziliśmy dobrze nam już znane Panie z Warmińsko- Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie zakamarki biblioteki- nawet takie, do których mają wstęp tylko Panie, które tam pracują. Zobaczyliśmy, jak w prosty sposób można wyszukać interesującą nas książkę. Dowiedzieliśmy się, że każda książka posiada swój własny kod. Potrafimy go nawet zeskanować. Praca w bibliotece to bardzo ciekawe zajęcie. Już nie możemy się doczekać kiedy znowu tam pójdziemy.
         
 
 
  9 stycznia Myszki Matematyczki bawiły się na Balu Karnawałowym, który odbył się w grupie Jeżyków. Pan fotograf zrobił wszystkim piękne zdjęcia w przebraniach, a następnie były tańce i zabawy. Po drugim śniadanku obejrzeliśmy zimowe przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki, a później były konkursy. Było tak fajnie, że nie zauważyliśmy, kiedy Mikołaj wszedł do przedszkola i zostawił dla nas prezenty... To był dzień pełen atrakcji! 
 
 
 
 
 

W poniedziałek, 7 stycznia  Myszki nauczyły się piosenki "W literkowie". Tego dnia dzieci utrwalały nazwy pierwszych liter swojego imienia oraz nazywały pozostałe litery alfabetu, kształtując przy tym sprawność rozróżniania poszczególnych liter. 

 

 
 
 
 

 

 
W piątek odbyły się zajęcia matematyczne. Dzieci utrwalały nazwy  figur geometrycznych : koło, trójkąt oraz kwadrat, a także poznały nową figurę geometryczną- prostokąt. Przy okazji powtarzaliśmy również kolory.
 

 

 

Myszki Matematyczki pieką pierniczkiW tym miesiącu urodzinki obchodzili Ala, Antoś, Iga i Wiktor, Spełnienia marzeń kochani !
 

6 grudnia Mikołaj zostawił pod naszymi drzwiami słodkie upominki dla grzecznych przedszkolaków. Tego dnia także wspólnie ubieraliśmy choinkę. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesione ozdoby! 

 


 

Dzisiaj Myszki Matematyczki malowały i wyklejały ozdoby na choinkę. 
galeria: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2229684803987609&id=2204587223164034&__xts__[0]=68.ARBIyHR_yM4ZjxCyyjDKGT8FQx_6p-bEcWynws-e-AGNkOoxZKGnz4UOdmLECAA-M21lHG0enrINc4QLgIRYYq6rl2Zd7UPyF5kWd79lKftAM3vT0FJO717AvDd1OoJ8nHkeiyI35AFRGIffNCE14YyEUGcfUVEZZ3o9Dl31TiFtWUgcN0NrBksqAxKbP4GiJDXfGBK-dvEUz5XIOk2f8pZbZ9lXTKUh2qJ5vuntiyyA2CMlOCmZYmoGLRbTqS53rEySDQs1cWBQlwCO8MdcPxTpwciL5v-KUN65yqp5BYHUkzhP18KqmhmQddGTTOQtJKwVGnWB8EqHwmVskMmcm0vzUeJS&__tn__=-UC-R
 


Witamy się w grudniu, a jak grudzień to bałwanki w wykonaniu Myszek Matematyczek   
 

Ostatni dzień listopada był dla nas dniem pełnym atrakcji. W grupie Myszek Matematyczek od samego rana świętowaliśmy urodzinki Julki i Dominiki.Wszystkiego najlepszego! 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po śniadanku odbyła się zabawa Andrzejkowa. Wróżyliśmy sobie nawzajem i przelewaliśmy wosk, z którego powstawały nam różne, tajemnicze kształty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień zakończył się rozstrzygnięciem konkursu "Pluszowy miś". Nagrody za piękne, własnoręcznie wykonane misie otrzymali: Ola, Viktoria, Julka, Maja,Liwia, Kornelia, Ania, Jaś, Wojtuś, Apollin i Oskar. Gratulujemy!

 
 
 
 
 
 
 

 

Podczas dzisiejszych zajęć utrwalaliśmy kolory. Wykonywaliśmy również ciekawe zadania w naszych przedszkolnych zeszytach ćwiczeń, kształtując przy tym sprawność manualną.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23.11 W NASZEJ GRUPIE ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. KAŻDY PRZYNIÓSŁ SWOJEGO ULUBIONEGO MISIA-MASKOTKĘ I OPOWIEDZIAŁ O NIM. WSPÓLNIE NAUCZYLIŚMY SIĘ PLĄSU O NIEDŹWIADKU ORAZ WYKONALIŚMY PRACĘ PLASTYCZNO- TECHNICZNĄ "MÓJ MIŚ".
 
 
 
 
 
 
 
 
 

15.11 nasza grupa była w Bibliotece przy ulicy Ogólnej.
Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie zakamarki biblioteki
(nie tylko dział książek dla dzieci )
 
Braliśmy także udział w bardzo ciekawych zajęciach bibliotecznych. Chyba będziemy tam częstymi gośćmi!
 
 
 
galeria:  https://www.facebook.com/pg/Przedszkole-nr-4-im-Jacka-i-Agatki-w-Elbl%C4%85gu-2204587223164034/photos/?tab=album&album_id=2216721391950617
 
 
13 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy
SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. To bardzo ważne wydarzenie. Z tej okazji grupy starszaków przygotowały dla nas przedstawienie, które przybliżyło nam historię naszego kraju. Mieliśmy okazję wspólnie odśpiewać hymn Polski oraz poznać kilka pieśni patriotycznych
 
 
 
 
 
 
 
31 października wybraliśmy się do Galerii EL na warsztaty plastyczne "Świat Barw".
Nauczyliśmy się, z jakich barw można uzyskać kolor pomarańczowy, granatowy, różowy oraz zielony. Wykonywaliśmy również prace plastyczne przy pomocy farb.
 
 
 
 
 
 
 

 
W zeszły piątek odbyły się urodzinki.
W tym miesiącu swoje święto obchodzili Liwia i Wojtuś
Spełnienia wszystkich marzeń kochani 
 

 25 października odbył się Bal Pani Jesieni. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci z grupy Krasnoludków oraz ich rodziców.Były tańce i konkursy. Nasz Miłosz wygrał konkurs na najlepszy strój i został ogłoszony Królem Jesieni. Była super zabawa.
 

Uwielbiamy prace plastyczne Jesteśmy małymi artystami!
 
 
 

 
 
 Zajęcia muzyczne w grupie Myszek
 
 
zdjęcia:  https://www.facebook.com/pg/Przedszkole-nr-4-im-Jacka-i-Agatki-w-Elbl%C4%85gu-2204587223164034/photos/?tab=album&album_id=2206986152924141 
 

AUTOCHODZIK- BEZPIECZNIE NA DRODZE
 
W PAŹDZIERNIKU PRZYPOMNIELIŚMY SOBIE ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ NA DRODZE. DZIECI PREZENTOWAŁY SWOJE FOTELIKI SAMOCHODOWE ORAZ TŁUMACZYŁY, DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE, ABY ZAWSZE W NICH JEŹDZIĆ SAMOCHODEM. ĆWICZYLIŚMY RÓWNIEŻ REAGOWANIE NA SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ.
 
KAŻDY MALUCH WIE, ŻE NA CZERWONYM ŚWIETLE ZATRZYMAĆ NALEŻY SIĘ!
 

 
 
MYSZKI MATEMATYCZKI DBAJĄ O PRZYRODĘ I DLATEGO, W TROSCE O NASZĄ PLANETĘ, POSTANOWILIŚMY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA. UDALIŚMY SIĘ DO BAŻANTARNI, ABY ZBIERAĆ I SEGREGOWAĆ ŚMIECI.
 
 
 
 


 
30 WRZEŚNIA ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ CHŁOPAKA.
KOCHANI CHŁOPCY! ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO, CO NAJLEPSZE!
 
BĄDŹCIE ZAWSZE UŚMIECHNIĘCI :)
 
 
 

 
 
URODZINKI- WRZESIEŃ
 
 
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KORNELKO, ANIU, ANTOSIU I OSKARKU! SPEŁNIENIA MARZEŃ 
 
 
 
 

BIAŁY  TYDZIEŃ
W BIAŁYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O ZDROWIU. ODWIEDZIŁA NAS MAMA MAI- PANI KASIA GRYCKO, KTÓRA OPOWIEDZIAŁA O SWOJEJ PRACY ORAZ O BEZPIECZNYM ZAŻYWANIU LEKARSTW. WIEMY, ŻE NIE WOLNO BRAĆ ICH BEZ NADZORU DOROSŁYCH!
W BIAŁYM TYGODNIU WYKONALIŚMY RÓWNIEŻ SAŁATKĘ OWOCOWĄ. WSZYSTKIM BARDZO SMAKOWAŁA. 
 
 
 
TO BYŁ OWOCNY TYDZIEŃ :)  
 
 
 
 
 KAŻDY PRZEDSZKOLACZEK WIE, ŻE WARZYWA ZJADA SIĘ.
ROSNĘ ZDROWO, NIE CHORUJĘ, GDYŻ WITAMIN POTRZEBUJĘ!
 
 
 W GRUPIE MYSZEK PRZYRZĄDZALIŚMY ZDROWĄ SAŁATKĘ WARZYWNĄ. PYCHA!
 
 
 

 

WYCIECZKA DO SĄPÓW
 
Korzystając z resztek słonecznej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do Sąpów, do zagrody zielarskiej "Ziołowy Dzbanek" . Mieliśmy okazję własnoręcznie wykonać ziołowe mydełka, a także zwiedzać zagrody – chatę zielarską, wiatę garncarską, ogród ziołowy oraz Mini Zoo. Zjedliśmy również przepyszne czekoladowe babeczki i wypiliśmy ekologiczny kompot.
To była niezapomniana przygoda!
 
 
 


CZERWONY TYDZIEŃ

W TYM TYGODNIU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, CZYM ZAJMUJE SIĘ STRAŻAK. TO BARDZO ODPOWIEDZIALNY ZAWÓD! POZNALIŚMY KOLEJNY NUMER ALARMOWY- 998, A TAKŻE MIELIŚMY OKAZJĘ PRZYMIERZYĆ STRÓJ STRAŻAKA. TO WSZYSTKO DZIĘKI WIZYCIE PANA STRAŻAKA- MICHAŁA RATAJCZYKA,  TATY NASZEGO KOLEGI Z GRUPY.

 
  GALERIA ZDJĘĆ: 
 

 

Wiek przedszkolny cechuje duża intensywność rozwoju fizycznego, szybki wzrost kośćca i powiększenie muskulatury ciała dzieci. Rozwija się motoryka dziecka, przedszkolak biega coraz sprawniej, wykonując przy tym dłuższe kroki. Dlatego prawidłowo wykonywane ćwiczenia fizyczne i zabawy ruchowe są tak ważne dla prawidłowego rozwoju naszych Myszek.

 


 
 

 

TYDZIEŃ MORO W GRUPIE II

 
DRODZY RODZICE!
WE WRZEŚNIU ODWIEDZIŁ NAS FUNKCJONARIUSZ WOJSKA POLSKIEGO, TATA NASZEJ KOLEŻANKI Z GRUPY- PAN JACEK BUCZEK, KTÓRY OPOWIEDZIAŁ NAM O SWOJEJ PRACY ORAZ PRZEPROWADZIŁ PROFESJONALNE ĆWICZENIA WOJSKOWE.
W TYGODNIU MORO MIELIŚMY RÓWNIEŻ OKAZJĘ PRZYMIERZYĆ STRÓJ ŻOŁNIERZA ORAZ OBEJRZEĆ WIELE CIEKAWYCH
 KSIĄŻEK  O TEMATYCE MILITARNEJ.
 
 
ABY OBEJRZEĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TYGODNIA MORO ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII
NA FACEBOOKU.
LINK PONIŻEJ:
 https://www.facebook.com/pg/Przedszkole-nr-4-im-Jacka-i-Agatki-w-Elbl%C4%85gu-2204587223164034/photos/?tab=album&album_id=2204622099827213 
 
 
 

 

 
 
 

Przedszkole Nr 4
 
2009