•  

BIEDRONECZKI KROPECZKI

3-latki

 

Nauczycielki

mgr Maria Mirecka

mgr Patrycja Szewczyk

 

Woźna oddziałowa

Izabella Strzałkowska

CZERWIEC

TEMAT BADAWCZY:

""

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 01.06. - DZIEŃ DZIECKA- wyjście do Multikina na seans filmowy „ Kici Kocia mówi- dzień dobry”.

- 02.06. - wycieczka do Ziołowego Dzbanka w miejscowości Sąpy ( Młynary).

- 07.06. - Światowy Dzień Sąsiada – w tym dniu Biedroneczki mogą przynieść do przedszkola wykonane wraz z rodzicami kartki dla przedszkolnych sąsiadów, które będą wręczane podczas spaceru w okolicach przedszkola.

- 12.06. - zebranie z Rodzicami podsumowujące rok szkolny 2022-2023.

- 13.06. - Zdrowo bo na sportowo- w tym dniu Biedroneczki przychodzą ubrane na sportowo. Przy sprzyjających warunkach pogodowych odbędą się potyczki sportowe Biedroneczek na terenie przedszkolnym.

- 16.06. -  Blok Urodzinowy – w miesiącu czerwcu swoje urodzinki świętują : Zosia, Gabrysia, Olek

- 19.06. - wyjście Biedroneczek do Teatru na spektakl PINOKIO.

 

Ponadto:

- zajęcia edukacyjne według innowacji metodycznej Nasz Literkowy Świat oraz innowacji matematycznej Podróż do Krainy Liczydełko.

- Lody, lody dla ochłody – lodowa budka u Biedroneczek Kropeczek.

- wyjście do Biblioteki nr 3 przy ulicy Piłsudskiego- udział w warsztatach edukacyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Taty pt. "Mój Tata Superbohater".

- Słoneczne wakacje - bezpieczne wakacje - zapoznanie z zasadami bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.

MAJ

TEMAT BADAWCZY:

"MAJ BOGATY SIEJE KWIATY"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.05 (poniedziałek)- „ŚWIĘTA MAJOWE”- udział w inscenizacji słowno- muzycznej przygotowanej przez dzieci   z grupy „Myszki Matematyczki” (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo).

- 12.05 (piątek)- „PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ”- prezentacja piosenek patriotycznych przygotowanych przez poszczególne grupy (w przedszkolnym przeglądzie piosenki wezmą udział również reprezentanci z naszej grupy). W tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo.

- 17.05 (środa)- przedszkolny konkursu recytatorski „WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ”- regulamin konkursu w zakładce "NASZE KONKURSY". Serdecznie zachęcamy nasze Biedroneczki do wzięcia udziału w konkursie.

- 18.05 (czwartek)- wyjście do Biblioteki nr 3 przy ulicy Piłsudskiego- udział w warsztatach edukacyjnych z okazji zbliżającego się Dnia Matki pt. "Moja Mama Superbohaterka".

- 19.05 (piątek)- „POLA NADZIEI”- kwesta na rzecz Elbląskiego Hospicjum im. dr A. Gabrysiak (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na żółto);

- 22.05 (poniedziałek)- „MOJA RODZINA”- wypowiadanie się na temat członków najbliższej rodziny, znajomość imion swoich najbliższych i pokrewieństwa (do przedszkola przyniosę zdjęcia rodzinne- mama, tata, rodzeństwo i ja).

- 24.05 (środa) – „CUDOWNYCH RODZICÓW MAM”- uroczystość przedszkolna z udziałem rodziców (zapraszamy Rodziców do przedszkola na godzinę 1515). Prosimy, aby na uroczystość dziewczynki miały ubrane białe bluzki oraz białe rajstopy (spódniczki zapewnia przedszkole, natomiast chłopcy strój galowy- białe koszule i spodnie).

- 26.05 (piątek)- BLOK URODZINOWY. W tym miesiącu swoje urodzinki świętują: KLAUDIA, GABRYSIA CH. Prosimy Rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 29.05 (poniedziałek)- „TERENOWE BIURO ŚLEDCZE”- „Biedronkowi tropiciele wiosny”- wyjście do Parku Kajki- udział w zajęciach terenowych z pracownikiem Departamentu Ochrony Środowiska z UM (prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiedniego stroju i obuwia).

- 31.05 (środa)- planowany jest „FESTYN RODZINNY” na terenie ogrodu przedszkolnego (wszelkie informacje dotyczące organizacji festynu otrzymają Państwo w najbliższym czasie).

 

Ponadto:

- w miesiącu MAJU planowane jest ZEBRANIE Z RODZICAMI podsumowujące obserwację końcową dzieci 3-letnich (o terminie poinformujemy Państwa w najbliższym czasie).

- Podróż do Krainy Liczydełko- zajęcie wg innowacji matematycznej: gra planszowa „Biedroneczka”- poznanie zasady gry matematycznej.

 

KWIECIEŃ

TEMAT BADAWCZY:

"WIELKANOCNE TRADYCJE. KWIECIEŃ- PLECIEŃ, CO PRZEPLATA, TROCHĘ ZIMY, TROCHĘ LATA. MALI EKOLODZY"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

03.04- Wielkanocny seans filmowy w przedszkolu „Piotruś Królik”.

04.04- Malowanki, kraszanki, pisanki– kultywowanie tradycji, wykonywanie pisanek. Do przedszkola można przynieść gałązki, bazie, które ozdobią nasz wielkanocny stół.

05.04- Wielkanocne śniadanie – w tym dniu Biedroneczki przychodzą ubrane w strój świąteczny

05.04- udział w inscenizacji przygotowanej przez dzieci z grupy Myszki Matematyczki oraz w konkursie recytatorskim „Wielkanoc w poezji”.

12.04- Podróż do Krainy Liczydełko- „Biedroneczki wierszykami, rymowankami porównują zbiory”- porównywanie liczebności zbiorów.

20.04- „Kwiatki na rabatki”- w ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci mogą w tym dniu przynieść sadzonki kwiatów, np. bratki, stokrotki. Biedroneczki będą tworzyć swoją kwiatową rabatkę na terenie przedszkola (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na zielono)

21.04- Blok urodzinowy- w tym miesiącu swoje urodzinki świętują: Pola i Franciszek. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

24.04- Światowy Dzień Książki- pierwsza wizyta Biedroneczek w bibliotece, wyjście na zajęcia edukacyjne w bibliotece ulicy Piłsudskiego. W tym dniu Biedroneczki przynoszą swoją ulubioną książkę ( prosimy o podpisanie książek). Książki przyniesione przez dzieci zostają w przedszkolu do końca tygodnia.

Ponadto:

- wiosenne zajęcia sensoryczne.

- zajęcia edukacyjne według innowacji metodycznej Nasz Literkowy Świat.

- realizacja programu edukacyjnego Mali Wielcy Odkrywcy.

MARZEC

TEMAT BADAWCZY: "KAŻDY DOBRY NASTRÓJ MA, NIECHAJ WIOSNA DŁUGO TRWA"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 06.03 (poniedziałek)- „ZDROWY UŚMIECH MAM, BO O ZĘBY DBAM”- „Dzień Dentysty” (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na biało)

* Biedroneczki Kropeczki rozpoczną mycie zębów w przedszkolu. W związku z tym, prosimy o przyniesienie zestawu do mycia zębów (szczoteczka w specjalnym etui, pasta oraz kubek). Zestaw powinien być oznakowany w ten sposób, aby dziecko mogło łatwo rozpoznać swoją szczoteczkę oraz kubek.

- 10. 03 (piątek)- Zajęcia gospodarcze w kąciku przyrody ,,WIOSENNY OGRÓDEK BIEDRONECZEK”- wysianie nasion i cebulek w doniczki

- 13.03 (poniedziałek)- Realizacja projektu edukacyjnego „MALI WIELCY ODKRYWCY”- „KUCHENNE EKSPERYMENTY- CIASTO” – poznamy właściwości drożdży

- 15.03 (środa)- Podróż do Krainy Liczydełko- zajęcie wg innowacji matematycznej: „Bawię się i liczę z Biedroneczką”- wprowadzenie kalkulatora jako narzędzie matematyczne (do przedszkola przyniosę podpisany kalkulator)

- 16.03 (czwartek)- Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej „Straż Miejska czyta dzieciom”

- 20.03 (poniedziałek)- Udział w spektaklu „CZERWONY KAPTUREK” (w tym dniu zostaną wykonane zdjęcia- zakup zdjęć nieobowiązkowy)

- 23.03 (czwartek)- DZIEŃ WODY- (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na niebiesko)

- 24.03 (piątek)- BAL WIOSNY- w tym roku Biedroneczki przebierają się za… BIEDRONECZKI (prosimy o przygotowanie dzieciom przebrania biedronki, opaskę na głowę zapewnia przedszkole)

- 28.03 (wtorek)- Mali Wielcy Odkrywcy- realizacja projektu edukacyjnego „KUCHENNE EKSPERYMENTY- NA BIAŁO” (w tym dniu przyniosę do przedszkola mały słoik/ 300 ml, bez nakrętki i etykiety oraz sól)

- 30.03 (czwartek)- „TERENOWE BIURO ŚLEDCZE”- „Biedronkowi tropiciele wiosny”- wyjazd do lasu Bażantarnia- udział w zajęciach terenowych z pracownikiem Departamentu Ochrony Środowiska z UM

Prosimy Rodziców o:

* zapewnienie Biedroneczkom Kropeczkom odpowiedniego stroju i obuwia

* przygotowanie i zostawienie w szatni podpisanego plecaka; w plecaku powinny znaleźć się ZDROWE PRZEKĄSKI oraz ubranie na zmianę: spodnie, bielizna)

* koszt busa- 15 zł, prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

- 31.03 (piątek)- BLOK URODZINOWY- w tym miesiącu swoje urodzinki świętują: Lenka, Adrian i Kacper. Prosimy Rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

 

GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców

Godziny dostępności nauczycielek z grupy „BIEDRONECZKI KROPECZKI” w miesiącu MARCU:

* każdy poniedziałek: 10:00-11:00

* każdy wtorek: 11:00-12:00

LUTY

TEMAT BADAWCZY: "WESOŁE ZABAWY W KARNAWALE. W ŚWIECIE MUZYKI, SZTUKI- POZNAJEMY NASZE TALENTY"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 07.02 (wtorek)- Bal Karnawałowy w przedszkolu. Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci, w które Biedroneczki przychodzą ubrane już od rana (ubrania na przebranie prosimy zamieszczać w półeczkach w sali). Podczas balu będą wykonywane zdjęcia przez firmę- nie ma obowiązku zakupu zdjęć.

- 10.02 (piątek)- Międzynarodowy Dzień Pizzy- wyjazd Biedroneczek do pizzerii „U Benka” przy ulicy Kopernika. Koszt busa-15 zł, prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

- 14.02 (wtorek)- Walentynki - w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono. Zapraszamy do wspólnej zabawy walentynkowej POCZTA WALENTYNKOWA- w dniach od 10-14 lutego w korytarzu przedszkola będzie wystawiona walentynkowa skrzynka pocztowa, w której można zamieszczać walentynki wykonane przez dzieci w domu wraz z rodzicami. Każda walentynka powinna być zaadresowana: imię dziecka oraz nazwę grupy.

17.02 (piątek)-  Światowy Dzień Kota- w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czarno. Mile widziane kocie akcesoria np. opaski na głowę, namalowane wąsy.

22.02 (środa)- Podróż do Krainy Liczydełko- realizacja innowacji matematycznej- zapoznanie z zapisem graficznym cyfry 3.

24.02 (piątek)- Blok urodzinowy- w tym miesiącu swoje urodzinki świętuje Lenka

27.02 (poniedziałek)-  Dzień Dinozaura- w tym dniu można przynosić zabawki, maskotki dinozaury, książki z dinozaurami, wszystkie akcesoria, które urozmaicą nasze zajęcia.

28.02 (wtorek)- Dinozaurowe zajęcia sensoplastyczne (do przedszkola przyniosę małe sitko kuchenne).

Ponadto:

- Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie EKO- DINOZAUR (szczegóły konkursu w ZAKŁADCE "NASZE KONKURSY).

- Prosimy o dostarczenie chusteczek suchych i mokrych.

- Realizacji innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”.

STYCZEŃ

TEMAT BADAWCZY: "WITAMY NOWY ROK, A Z NIM NOWE BIEDRONKOWE PRZYGODY"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 05. 01 (czwartek)- „SERDUSZKA WOŚP”- wykonanie przez dzieci ozdoby z masy solnej.

od 09.01- do 13.01- GRAMY RAZEM Z „WOŚP”

09.01 (poniedziałek)- zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono).

- 12.01 (czwartek)- „Herbatka dla Babci i Dziadka”- przygotowanie przez dzieci mieszanek herbacianych, jako upominek z okazji ich święta. Bardzo prosimy o przyniesienie wymienionych składników: np. suszone owoce, goździki, cynamon, kardamon, liście zielonej herbaty).

- 13.01 (piątek)- BLOK URODZINOWY- uroczystość przedszkolna dzieci urodzonych w miesiącu styczniu (urodzinki obchodzi: TYMON).

- 16.01 (poniedziałek)- Dla Ciebie Babciu, dla Ciebie Dziadku- uroczystość grupowa (zapraszamy Babcie i Dziadków do przedszkola na godzinę 9:30). Prosimy o zapewnienie dzieciom strojów jasełkowych: DZIEWCZYNKI – ANIOŁKI; CHŁOPCY- PASTUSZKOWIE).

- 17.01 (wtorek)- „Imiona Dziadków”- rozmawiać będziemy o Babciach i Dziadkach (do przedszkola przyniosę zdjęcia Babci i Dziadka).

- 18.01 (środa)- Zajęcia według innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”- „Bankowe konto Biedroneczki”- zabawy z monetami 1 zł i 2 zł

- 20.01 (piątek)- „Sypie, sypie śnieg…”- zajęcia sensoryczne (Biedroneczki Kropeczki spróbują wykonać sztuczny śnieg: do przedszkola przyniosę 0,5 kg mąki ziemniaczanej).

 

GRUDZIEŃ

TEMAT BADAWCZY: "W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 05.12- Wyjazd do Multikina na film animacyjny „ Kierunek Księżyc”. Koszt biletu 13 zł (prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty). Koszt busa zostanie pokryty ze składki Rady Rodziców. W tym dniu prosimy przyprowadzić dzieci najpóźniej do godziny 7:45.

06.12- „Mikołajki w przedszkolu”– prosimy, aby każda Biedroneczka miała w tym dniu czapkę Mikołaja, mile widziany ubiór w kolorze czerwonym  (prosimy o podpisanie czapek).

07.12- DZIEŃ CHOINKI- zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do wspólnego wykonywania ozdób choinkowych, które upiększą nasze drzewko w sali. Godzina 15.15.

08.12- Straż Miejska czyta dzieciom- wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej w przedszkolu.

09.12- Zajęcia edukacyjne „Zimowo-świąteczne zabawy” z pracownikiem Warmińsko- Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej.

12.12- Mali Wielcy Odkrywcy- realizacja projektu edukacyjnego, w tym dniu dzieci mogą przynieść do przedszkola zegary ( małe lub większe), które posłużą nam jako rekwizyty podczas zajęć.

13.12- Zajęcia sensoplastyczne w przedszkolu- w tym dniu prosimy aby dzieci miały ubrane skarpetki oraz posiadały wygodny strój (prosimy o odzież zmienną).

14.12- tego dnia w godzinach 13 :00 - 15:30 odbędzie się ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz słodkie wypieki w postaci babeczek- muffinek. Gorąco zachęcamy rodziców do wypieku babeczek i przekazania ich na kiermasz. Wszystkie wypieki należy dostarczyć do nauczycieli rano w dniu kiermaszu. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na stworzenie w naszej placówce POKOJU POZNAWANIA ŚWIATA. Serdecznie zapraszamy.

15.12- Blok urodzinowy- w tym miesiącu swoje urodzinki świętują: Andrzejek, Agatka, Nikolka S., Nikolka R., Ines . Prosimy Rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

19.12- Uroczystość grupowa „Jasełka”- przedstawienie inscenizacji  w wykonaniu dzieci, wspólne śpiewanie kolęd i  pastorałek, słodki poczęstunek, godzina 15.15. Wszelkie informacje dotyczące stroju, roli, poczęstunku otrzymają Państwo w osobnej informacji.

Ponadto:

- Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym "NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA". Szczegóły regulaminu konkursu zawarte są w dołączonej ulotce oraz na stronie internetowej przedszkola

- Nasza grupa realizuje autorski program Serdeczna Karteczka- w miesiącu grudniu wykonujemy kartki świąteczne dla osób samotnych, potrzebujących, seniorów. Zachęcamy do rodzinnego wykonania kartek, które można przynieść do przedszkola do dnia 10.12.

LISTOPAD

TEMAT BADAWCZY: "LISTOPAD- MIESIĄC DŁUGI, SĄ JUŻ JESIENNE SZARUGI"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 04.11 (piątek)- Planowany jest wyjazd do lasu BAŻANTARNIA. Prosimy Rodziców o:

* zapewnienie Biedroneczkom Kropeczkom odpowiedniego stroju i obuwia

* przygotowanie i zostawienie w szatni podpisanego plecaka; w plecaku powinny znaleźć się ZDROWE PRZEKĄSKI oraz ubranie na zmianę: spodnie, bielizna)

* koszt autokaru (100zł) zostanie pokryty ze składki RADY RODZICÓW

- 08.11 (wtorek)- „DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”- przygotowywanie przez dzieci zdrowego, pożywnego i dającego energię II śniadania

- 09.11 (środa)- Udział w programie słowno- muzycznym z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez grupy starsze (prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w STROJACH GALOWYCH)

- 10.11 (czwartek)- „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”- pokaz mody patriotycznej (prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom stroju „małego patrioty” z elementami barw i symboli narodowych)

-17.11 (czwartek)- udział w spektaklu „PSOTKA DOROTKA” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja ,,Magik" z Białegostoku (koszt spektaklu zostanie pokryty ze składki z RADY RODZICÓW)

- 18.11 (piątek)- BLOK URODZINOWY- uroczystość przedszkolna dzieci urodzonych w miesiącu listopadzie (urodzinki obchodzą: ANDRZEJ, STAŚ, PAULA, ZUZIA S.)

- 21.11 (poniedziałek)- „KALENDARZ”- zdjęcia w przedszkolu wykonane przez firmę PRO-ART (zakup zdjęć nieobowiązkowy)

- 23.11 (środa)- Zajęcia według innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”- „Jesienna wędrówka Biedroneczki”- zapoznanie z zapisem graficznym cyfry 1

- 25.11 (piątek)- „ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA” (do przedszkola przyniosę ulubionego PLUSZOWEGO MISIA)

- 29.11 (wtorek)- „CZARODZIEJSKA ZABAWA ANDRZEJKOWA” (prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły przebrane w miarę możliwości w andrzejkowe stroje- wróżki i czarodzieje)

- 30.11 (środa)- Uroczystość grupowa „PASOWANIE NA BIEDRONECZKĘ KROPECZKĘ” (zapraszamy Rodziców na godzinę 930, prosimy, aby tego dnia dziewczynki miały ubrane białe bluzki oraz białe rajstopy (spódniczki zapewnia przedszkole, natomiast chłopcy strój galowy- białe koszule i spodnie).

- 01.12 (czwartek)- BIEDRONKOWE KUCHCIKOWO”- wykonanie zdrowej przekąski „PIECZONE JABŁKA”

 

PONADTO:

- 28.11 (poniedziałek)- Zebranie z rodzicami, godzina 1530. Podsumowanie obserwacji wstępnej dziecka 3- LETNIEGO oraz sprawy bieżące

 

DRODZY RODZICE BIEDRONECZEK!

ZACHĘCAMY DO WYKONANIA Z DZIECKIEM

DOWOLNEJ PRACY PLASTYCZNEJ O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ!

Może to być np. godło, flaga, kotylion- co tylko wyobraźnia podpowie.

LICZYMY NA WASZĄ POMYSŁOWOŚĆ!

Z PRAC STWORZYMY WYSTAWĘ W NASZEJ SALI

I WSPÓLNIE BĘDZIEMY JĄ PODZIWIAĆ

PODCZAS POKAZU MODY PATRIOTYCZNEJ.

Termin składania prac: 09.11.2022r.

Wystawa odbędzie się 10.11.2022r.

ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY

ORAZ MIŁO SPĘDZONEGO CZASU ZE SWOIMI POCIECHAMI.

 

GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców

Godziny dostępności nauczycielek z grupy „BIEDRONECZKI KROPECZKI” w miesiącu LISTOPADZIE:

* każdy poniedziałek: 11:30-12:30

* każdy wtorek: 10:30-11:30

PAŹDZIERNIK

TEMAT BADAWCZY: "DARY JESIENI- W SADZIE, LESIE I OGRODZIE"

REALIZACJA PROJEKTU "Bezpieczny El- Przedszkolak"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

03-26.10.2022r.– realizacja projektu Bezpieczny El- Przedszkolak:

- 07.10.- prosimy, aby dzieci w tym dniu ubrane były w miarę możliwość w kolorze czerwonym (tydzień czerwony- STRAŻ POŻARNA)

- 13.10.- dzieci w tym dniu mogą przynieść zabawki militarne np. czołgi, samoloty, żołnierzyki (tydzień moro- WOJSKO)

- 20.10.- prosimy, aby dzieci w tym dniu ubrane były w miarę możliwość w kolorze białym (tydzień biały – POGOTOWIE RATUNKOWE) oraz przyniosły 1 artykuł np. bandaż, plaster, gaza itp.– będziemy tworzyć BIEDRONKOWĄ APTECZKĘ PIERWSZEJ POMOCY

- 25.10.- Nawet małe przedszkolaki znają drogowe znaki- zajęcia edukacyjne z zakresu realizacji programu komunikacyjnego Autochodzik (tydzień niebieski- POLICJA)

- 05.10.- Jesienne zdjęcia w przedszkolu, więcej informacji znajduje się na tablicy przy wejściu do przedszkola (zakup zdjęć nieobowiązkowy)

- 06.10.- Serdeczna Karteczka – realizacja programu autorskiego, wykonanie kartek okolicznościowych dla pracowników oświaty

- 11.10.- Dzień Dziewczynki- uroczystość grupowa, prosimy aby dziewczynki w tym dniu ubrane były w sukienki

- 12.10.- Kolorowy świat Biedroneczek Kropeczek- realizacja innowacji matematycznej zapoznanie z figurami geometrycznymi: koło, kwadrat, trójkąt

- 14.10.- udział w inscenizacji słowno- muzycznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej - dzieci w tym dniu przychodzą ubrane w strój galowy,

- 28.10.- Bal Pani Jesieni- w tym roku Biedroneczki przebierają się za muchomorki (prosimy o przygotowanie opasek na głowę oraz ubiór w kolorze pasujący do muchomorka)

 

Ponadto:

- planowana jest wycieczka do Bażantarni (koszt autokaru pokryty będzie ze składki grupowej, prosimy o uregulowanie składek), ze względu na warunki atmosferyczne data wycieczki podana będzie w terminie późniejszym

- zapraszamy Biedroneczki wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym „Jesienny stroik z dynią w roli głównej”– więcej informacji zawartych jest w dołączonej ulotce

- zapraszamy do wzbogacenia naszego kącika przyrody w dary jesieni, np. kasztany, żołędzie, wrzosy itp.

 

„GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców”

Informujemy, że zgodnie z wymaganiami Ministra Edukacji i Nauki w naszym przedszkolu zostały wprowadzone godziny konsultacji dla Rodziców, tzw. godziny dostępności, w których nauczyciele będą do Państwa dyspozycji, będą udzielać wszelkich informacji, czy wsparcia w związku z rozwojem i funkcjonowaniem dziecka w przedszkolu.

Godziny dostępności nauczycielek z grupy „BIEDRONECZKI KROPECZKI” w miesiącu PAŹDZIERNIKU:

* każdy poniedziałek: 11:00-12:00

* każdy wtorek: 10:00-11:00

WRZESIEŃ

TEMAT BADAWCZY: "PRZEDSZKOLA NADSZEDŁ CZAS- WESOŁO SIĘ BAWIMY I ZASAD SIĘ UCZYMY "

REALIZACJA PROJEKTU "BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 07.09 (środa)- „Podróż do Krainy Liczydełko”- zajęcia matematyczne „Do jakiej grupy należy Biedroneczka”- zbiory i klasyfikowanie przedmiotów według cech jakościowych

- 12.09 (poniedziałek)- „Kto ukrył się w pudełku?”- będziemy rozpoznawać kolegów i koleżanki na zdjęciach (do przedszkola przyniosę swoje zdjęcie)

- 14.09 (środa)- „I maluchy i starszaki to super przedszkolaki”- zapoznanie z salami dzieci starszych, wspólne zabawy ruchowe

- od 15.09- REALIZACJA PROJEKTU BEZPIECZNY EL-PRZEDSZKOLAK w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”- terminy i sposoby realizacji projektu podamy wkrótce

- 16.09 (piątek)- Spacer w pobliżu przedszkola w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2022”- „Wszystkie śmieci są nasze”, czynne uczestnictwo w akcji propagujących ochronę przyrody, środowiska (do przedszkola przyniosę rękawiczki jednorazowe)

- 20.09 (wtorek)- W dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce” Światowy Dzień Przedszkolaka- wspólne zabawy i pląsy

- 23.09 (piątek)- BLOK URODZINOWY- uroczystość przedszkolna dzieci urodzonych  w miesiącu sierpniu i wrześniu (urodzinki obchodzą: NADIA CZ., ANTOŚ T., ZUZIA D.)

30.09 (piątek)- DZIEŃ CHŁOPAKA- "Jesteśmy dżentelmenami - jesteśmy super Chłopakami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Chłopaka