BIEDRONECZKI KROPECZKI

CO NAS CZEKA W MARCU

Temat badawczy: Idzie do Nas Pani Wiosna, kolorowa i radosna

- 04.03.( środa)- Biedronkowe kodowanie na dywanie

- 10.03.( wtorek)- Kolorowa galaktyka- do przedszkola przyniosę mały słoik z zakrętką (bez etykiety)

- 11.03.( środa) -Zajęcia wg innowacji matematycznej „Bawię się i liczę z Biedroneczką”- wprowadzenie kalkulatora jako narzędzie matematyczne. Do przedszkola przyniosę kalkulator ( prosimy aby kalkulatory były podpisane)

-12.03. ( czwartek)- Zajęcia otwarte dla rodziców, godzina 10.30

-13.03. ( piątek)- Zajęcia z pracownikiem Warmińsko Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu- „Złota kaczka - nie to złoto co się świeci”

-16.03. ( poniedziałek) - Zdrowe rakiety kosmiczne- zajęcia kulinarne- do przedszkola przyniosę dwa ulubione owoce

-17.03. ( wtorek) - Wyjazd do Biblioteki Młodego Czytelnika BULAJ w Elblągu. Koszt 5 zł ( 2 zł zajęcia plastyczne w bibliotece, 3 zł- pokrycie kosztów busa)

- 18.03. ( środa)- Rodzice-dzieciom- inscenizacja w wykonaniu rodziców z grupy Myszki Matematyczki pt. „ O smoku kurzawie i dziwnej chmurze”

-26.03.( czwartek)- Przedstawienie teatralne w przedszkolu pt. „ Zagubione pisanki” koszt pokryty ze składki grupowej.

-27.03.( piątek)- Bal Pani Wiosny- prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci o tematyce wiosennej

-30.03.( poniedziałek)- Blok urodzinowy

Ponadto:

-  zabawa „Królowa i Król wielkiej  litery ”  wg innowacji „Nasz literkowy świat”

- realizacja programu edukacji komunikacyjnej Autochodzik „Zagrożenia na drodze”, „Bezpieczna droga”

- realizacja programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury- Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego

- „Najpiękniej czyta moja mam i mój tata”- zapraszamy rodziców do wspólnego czytania w przedszkolu

CO NAS CZEKA W LUTYM

Temat badawczy: Jaki mam talent? Świat muzyki, teatru, książek, kolorowych figur

04.02 (wtorek)- Wycieczka do Biblioteki . Nasza pierwsza wizyta.

05.02 (środa)- Podróż do Krainy Liczydełko - zapoznanie z zapisem graficznym cyfry 3

07.02 (piątek)- Biedroneczki przynoszą do przedszkola ulubioną bajeczkę-książeczkę

10.02 (poniedz.) - Zajęcia ruchowe „Dbam o aktywność fizyczną”  w ramach realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury

14.02 (piątek)     - Wizyta  w Szkole Muzycznej,  udział  w Koncercie Walentynkowym. Biedroneczki przychodzą ubrane na galowo, koszt koncertu 5zł. od osoby, koszty dojazdu będą pokryte ze składek grupowych

18.02 (wtorek) - Dzień warzywny: Dzień  brokułu i kalafiora w ramach realizacji programu  „Moja  zdrowie, moja siła, wielka moc”

21.02 (piątek)- Zajęcia kulinarne – wykonanie koktajlu owocowego ze szpinakiem.

25.02 (wtorek)- „Śnieżna Kraina” – Wykonanie z dziećmi makiety 3 d w ramach projektu „Kreatywny Przedszkolak”

27.02 (czwartek)- Moda odblaskowa – realizacja programu edukacji komunikacyjnej Autochodzik, prosimy Rodziców o wykonanie strojów dla Biedroneczek z wykorzystaniem odblasków

28.02 (piątek)- Wycieczka do Bażantarni, uzależniona od odpowiedniej aury (najlepiej  typowo zimowej), termin może też  ulec zmianie

Cały miesiąc:

- Zabawa „Królowa i król wielkiej  litery ”  wg innowacji „Nasz literkowy świat”