BIEDRONECZKI KROPECZKI

lic. Agnieszka Jankowska

mgr Joanna Porczyńska

Wiktoria Jarzynka

6.XI.2020- akcja ODDECH MOTYLA- Program „Oddech Motyla” powstał, by z pomocą nauczycieli, rodziców i dzieci działać na rzecz poprawy jakości powietrza. Dbałość o czyste powietrze, świadomość wagi problemu i tego, jak wpływa na zdrowie dzieci dzisiaj, to początek wspólnej, dobrej przyszłości. Takiej, w której dzisiejsze maluchy będą zdrowymi, dorosłymi obywatelami Polski i mieszkańcami Ziemi. Jak okazujemy miłość do czystego powietrza?

Wykonujemy gest dłoni prezentujący trzepot skrzydeł motyla, symbolizujący nie tylko nadchodzące zmiany, ale także delikatność kurczących się w oddechu płuc dziecka.

6.XI.2020 – EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA w ramach akcji „ Pyszny sposób na nudę....” - dzieci w tym dniu podczas drugiego śniadania będą korzystały ze „ szwedzkiego stołu”.

10.XI.2020 – PASOWANIE NA PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA ( w tym dniu odbędzie si uroczyste pasowanie dzieci na przedszkolaka – prosimy, aby dzieci miały w tym dniu czerwoną koszulkę, bluzę, bluzkę lub sweterek)

18.XI.2020 – AKCJA „ZAWSZE ZAPINAM” - Drodzy Rodzice , zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję „ ZAWSZE ZAPINAM” - zawsze zapina cała rodzina ( uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa ) w ramach realizacji programu edukacji komunikacyjnej „ AUTOCHODZIK”. Do akcji można dołączyć poprzez zrobienie zdjęcia dziecku lub rodzinie w zapiętych pasach i przesłanie go na adres pm_przedszkole4@wp.pl do dnia 16.11.2020r. Czekamy na Wasze fotki.

24.11.2020 – DZIEŃ BURAKA w ramach akcji „ PYSZNY SPOSÓB NA NUDĘ....”

25.XI.2020- DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”.

27.XI.2020 – BLOK URODZINOWY

30.XI.2020 - ANDRZEJKI

W WIELKIM SKRÓCIE:

12.10- Dzień dziewczynki

13.10- Robimy soki z owoców i warzyw

15.10- W świecie eksperymentów - zabawa z masą nienewtonowską

21.10- Bal Jesieni

29.09- Pasowanie na Przedszkolaka

30.10- Blok urodzinowy.

W WIELKIM SKRÓCIE:

01.09- Witamy w Przedszkolu! Poznajemy siebie nawzajem oraz nazwę naszej grupy.

18.09- Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

23.09- Dzień Przedszkolaka – Uroczystość grupowa

25.09- Blok Urodzinowy

28.09- Poznajemy zawód kucharza w ramach Projektu Edukacyjnego „Pyszny sposób na nudę, czyli...przedszkolna książka kucharska”.

29.09- Ustalamy wspólne zasady i tworzymy Kodeks Grupowy.

30.09- Dzień Chłopaka.