BIEDRONECZKI KROPECZKI

mgr Marta Wira

Aneta Kostrzewa

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 04.03 (poniedziałek)- wyjście do Biblioteki Elbląskiej- wiosenne warsztaty plastyczne

- 12.03 ( wtorek, godz.15:00)- rodzinne warsztaty plastyczne o tematyce wiosenno/ świątecznej

- 21.03 ( czwartek)- Bal Wiosny, prosimy rodziców o ubranie dzieci w wiosenne stroje

- 22.03 (piątek)- Blok urodzinowy solenizanci marcowi. Prosimy rodziców solenizantów o przyniesienie tego dnia zdrowego poczęstunku

- 26.03- Śniadanie Wielkanocne- uroczyste spożycie świątecznego posiłku. Prosimy o odświętny ubiór dzieci w tym dniu.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.02 TŁUSTY CZWARTEK– słodki poczęstunek w przedszkolu.

- 09.02 DZIEŃ PIZZY (piątek)zajęcia kulinarne. Wspólnie w małych grupach wykonanie pizzy wegetariańskiej i upieczenie jej w przedszkolnej kuchni.

- 14.02 (środa) WALENTYNKI ,,WALENTYNKOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”- zabawy i gry w miłym nastroju. Zostanie uruchomiona Poczta Walentynowa. Dzieci prosimy o wykonanie WALENTYNEK i wrzucenie ich do Skrzynki Walentynkowej. W tym dniu prosimy o ubranie się Biedroneczek na czerwono.

- 23.02 (piątek) BLOK URODZINOWY – w tym dniu obchodzimy urodzinki Igi, Emilki i Witka. Rodziców naszych jubilatów prosimy o przyniesienie ,,zdrowych przekąsek”. Mile widziany strój       ,,Na imprezkę”.

Przypominamy , że w przedszkolu są tzw. godziny dostępności nauczycieli. Gdyby ktoś z Państwa miał potrzebę konsultacji indywidualnej to zapraszamy w każdą środę lutego w godz.11.30-12.30 oraz każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 05 grudnia (wtorek) ,,Biblioteka Elbląska czyta dzieciom – Wkrótce Święta Bożego Narodzenia” wizyta w Bibliotece Elbląskiej Filii Nr 3.

- 06 grudnia (środa) ,,Mikołajki‘’– prosimy, aby każda Biedroneczka miała w tym dniu czapkę Mikołaja, mile widziany ubiór  w kolorze czerwonym (prosimy o oznaczenie czapeczek).

- 7 grudnia (czwartek) Zajęcia integracyjne z rodzicami w formie warsztatów ,,Ozdoby choinkowe” ( godz. 11.00).

- 11 grudnia  (poniedziałek)- tego dnia w godzinach 13 :00 - 15:30 odbędzie się ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz słodkie wypieki   w postaci babeczek- muffinek oraz ciasteczek. Gorąco zachęcamy rodziców do wypieku babeczek, ciasteczek i przekazania ich na kiermasz. Wszystkie wypieki należy dostarczyć do nauczycieli rano  w dniu kiermaszu. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na wzbogacenie bazy dydaktycznej przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

- 14 grudnia (czwartek) ,,Warsztaty w Bibliotece” -wizyta w Bibliotece Elbląskiej Filii Nr 3 (godz.9.00).

- 14 grudnia (czwartek) Spotkanie Bożonarodzeniowe z rodzicami. Przedstawienie inscenizacji  w wykonaniu Biedroneczek, śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek   (godz.15.30).

-15 grudnia (piątek) BLOK URODZINOWY – w tym dniu obchodzimy urodziny Klary i Witka . Rodziców naszych jubilatów prosimy o przyniesienie ,,zdrowych przekąsek”. Mile widziany strój ,,Na imprezkę”.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.11 (środa)- DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA- wykonywanie i komponowanie przez dzieci zdrowego i kolorowego śniadania. Prosimy, by dzieci przyniosły w tym dniu swoje ulubione warzywo na kanapkę.

- 10.11 (piątek)- DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI w naszym przedszkolu. Z okazji uroczystości prosimy rodziców, by tego dnia dzieci ubrane były na galowo.

- 24.11 (piątek)- GRUPOWE URODZINY- wspólne zabawy i pląsy, oraz poczęstunek z listopadowymi solenizantami. Prosimy rodziców dzieci obchodzących urodziny w tym miesiącu o przyniesienie słodkiego, oraz zdrowego poczęstunku.

- 27.11 (poniedziałek)- DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- wspólne zabawy i pląsy muzyczno-ruchowe. Prosimy rodziców, by dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola misie.

- 28.11 ( wtorek)- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA- uroczystość grupowa, dzieci z naszej grupy stają się w tym dniu prawdziwymi przedszkolakami!! Uroczystość z udziałem rodziców. Prosimy o odpowiedni ubiór dziecka w tym dniu.

- 30.11 (czwartek)- ANDRZEJKI- uroczystość grupowa, wspólne zabawy, wróżby, zagadki i zadania związane z obchodzonym dniem.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- KOLOROWE DNI– zajęcia związane z różnymi służbami mundurowymi, w określonym dniu (w miarę możliwości) ubieramy się na dany kolor:

* 03.10-NIEBIESKI,

* 10.10-BIAŁY,

* 17.10 CZERWONY (w tym dniu będzie ewakuacja),

* 19.10-ZIELONY.

- 11.10 (środa) DZIEŃ DZIEWCZYNKI- gry i zabawy w miłym nastroju.

- 13.10 (piątek) DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W tym dniu dzieci ubierają się na galowo. Prosimy chętnego rodzica o upieczenie ciasta.

- 16.10 (poniedziałek) Spacer do pobliskiego Parku KAJKI (ewentualnie ogrodu przedszkolnego) , rozmowa połączona z obserwacją, zabawa na świeżym powietrzu.

-18.10 (środa) Jesienne zdjęcia  w przedszkolu. Będą wykonywane zdjęcia indywidualne oraz grupowe.

- 20.10 (piątek) BLOK URODZINOWY –obchodzimy urodziny dzieci urodzonych w miesiącu październiku. Rodziców naszych jubilatów prosimy o przyniesienie ,,zdrowych przekąsek”. Mile widziany strój ,,Na imprezkę”.

- 27.10 (piątek) BAL JESIENI– dzieci przebierają się zgodnie z tematem.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 15.09 (piątek)- „Dzień Kropki”. Prosimy rodziców, by tego dnia dzieci ubrane były w odzież w kropki lub posiadały jakiś element garderoby w kropki

- 20.09 (środa)- „W dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce” – Światowy Dzień Przedszkolaka- wspólne zabawy i pląsy

- 22.09 (piątek)- BLOK URODZINOWY- uroczystość przedszkolna dzieci urodzonych  w miesiącu wrześniu. Prosimy rodziców o przyniesienie „zdrowych” przekąsek          (owoce- nie winogrona!, soczki, itp.)

- 29.09 (piątek)- DZIEŃ CHŁOPAKA- "Jesteśmy dżentelmenami - jesteśmy super Chłopakami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Chłopaka