•  

JEŻYKI LICZEBNIKI

6- latki

 

Nauczycielki

mgr Barbara Kapela

mgr Agnieszka Klimeczko

 

Woźna oddziałowa

Ewa Cytloch

LUTY

TEMAT BADAWCZY: „MALI AKTORZY W MUZYCZNEJ KRAINIE"

W WIELKIM SKRÓCIE:

W tym miesiącu kontynuujemy realizację:

 • programu „Serdeczna karteczka” – harcerze, członkowie stowarzyszenia harcerskiego
 • projektu Bliżej Przedszkola „Dookoła Polski”
 • innowację matematyczną „Podróż do krainy Liczydełko”
 • innowację metodyczną „Nasz literkowy świat”
 • współpracy ze Szkołą Podstawową nr 12

- ZACZYNAMY WSPÓŁPRACĘ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 6

- 7.02 wtorek BAL KARNAWAŁOWY w naszym przedszkolu

Ważną nowinę ogłaszamy i na bal karnawałowy

 wszystkie przedszkolaki zapraszamy!

Drodzy Rodzice przygotujcie swym pociechom przebranie,

bo muzyka do południa grać nie przestanie.

TEGO SAMEGO DNIA ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIE „NIE MA TEGO ZŁEGO” W WYKONANIU RODZICÓW DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA.

- 9.02 czwartek – DZIEŃ PIZZY – zajęcia kulinarne pt. „Robimy pizzę” w Restauracji „Olivka” na Elbląskiej Starówce. Zajęcia odbędą się w godzinach 10:30 – 12:30. Bardzo prosimy rodziców o wpłatę 15 zł do nauczycielek grup (do 8.02) oraz po 2 bilety ulgowe. Najlepiej wszystko w podpisanej kopercie.

- 14.02 wtorek – WALENTYNKI – „Walentynkowy dzień przyjaźni” – gry, zabawy integracyjne i konkursy tematyczne (walentynkowe). Uruchomiona zostanie poczta Walentynkowa. Chętne osoby zapraszamy do wykonania Walentynek i wrzucenie ich do skrzynki Walentynkowej. Rozdanie Walentynek odbędzie się w godzinach popołudniowych (po obiedzie).

- 15.02 środa – wyjście do Biblioteki „Lokomotywa” przy ul. Ogólnej - warsztaty edukacyjno - plastyczne pt. „Jestem widzem i aktorem”

- 17.02 piątek – DZIEŃ KOTA – tego dnia wszystkie dzieci z naszej grupy upodabniają się do naszych czworonożnych przyjaciół. Mile widziane przebrania (kocie opaski z uszami, sztuczne ogony, rękawiczki z pazurami, ubrania w kolorze czarnym, buzie z pomalowanymi wąsami i noskami, inne pomysły)

- 21.02 wtorek – wyjście do Multimedialnej Szkoły Językowej przy ul.Legionów 17 A na pokazowe zajęcia pt. „Zabawy z językiem angielskim”

- 22.02 środanawiązanie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 w Elblągu. Wyjście do Szkoły - zwiedzanie budynku Szkoły Podstawowej nr 6 – ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń przydatnych w pierwszych dniach nauki szkolnej: szatnia, łazienka, świetlica, wyjście na podwórko. Termin jeszcze do uzgodnienia.

- 24.02 piątek – BLOK URODZINOWY (w tym miesiącu urodzinki obchodzi: Leon Bardzo prosimy rodziców o zadbanie o zdrowe przekąski dla dzieci)

Przypominamy,że w naszym przedszkolu są tzw. godziny dostępności nauczycieli. Gdyby ktoś z Państwa miał potrzebę konsultacji indywidualnych– bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się na konkretną datę i godzinę.

 

Szanowni Państwo! Przypominamy, że:

 • dzieci są przyprowadzane do przedszkola przez rodziców (prawnych opiekunów) lub upoważnione osoby
 • dorosły ma obowiązek wejść razem z dzieckiem do szatni, a potem odprowadzić dziecko do właściwej sali (lub na miejsce, gdzie odbywają się zajęcia edukacyjne)
 • Osoby przyprowadzające dziecko do przedszkola są zobowiązane: osobiście przekazać dziecko nauczycielce danej grupy (lub nauczycielce dyżurującej)
 • dziecko może być odbierane z przedszkola przez rodziców, prawnych opiekunów, lub upoważnioną pełnoletnia osobę, która zapewni dziecku pełne bezpieczeństwo
 • osoba upoważniona do odbierania dziecka powinna mieć ze sobą dowód osobisty i okazać go na żądanie nauczycielki
 • rodzic (opiekun prawny) lub upoważniona osoba prosi dziecko przez domofon lub zgłasza się po dziecko do sali lub odbiera je z placu zabaw i od tej chwili ponosi całkowitą odpowiedzialność za dziecko.
 • Odbieranie dziecka musi się odbywać za wiedzą nauczycielki opiekującej się daną grupą (dziecko informuje nauczyciela,że opuszcza grupę z opiekunem)

STYCZEŃ

TEMAT BADAWCZY: „ZIMOWE KRAJOBRAZY"

"CIEKAWE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE I BIBLIOTECE"

"Z PAMIĘTNIKA BABCI I DZIADKA"

W WIELKIM SKRÓCIE:

04 stycznia środa– Jasełka, prosimy o przygotowanie strojów jasełkowych dla Jeżyków, zapraszamy Rodziców na 15.15

13 stycznia piątek- Blok Urodzinowy,  urodzinki obchodzi Kornelia

18 stycznia środa- Uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka, prosimy o galowy strój dla Jeżyków, zapraszamy Babcie i Dziadków na 9.30

19 stycznia czwartek- Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem inscenizacji na Bal Karnawałowy na 15.30

 

Planujemy :

- Zajęcia dydaktyczne w klasie I  w  Szkole Podstawowej nr 15

- Zajęcia edukacyjne w Warmińsko- Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej im. Karola Wojtyły (terminy do uzgodnienia)

 

W ramach:

- autorskiego programu „Serdeczna Karteczka” – w styczniu  tworzymy karteczki  dla włodarzy miast, wsi, pracowników administracji publicznej,

- projektu Bliżej Przedszkola „Dookoła Polski” – w tym miesiącu poznamy województwo opolskie i podkarpackie

- autorskiej innowacji matematycznej„ Podróż do Krainy Liczydełko”  - Zapoznanie z nominałem waluty 200zł. Określanie kwoty pieniędzy, posługiwanie się  walutą polską

- autorskiej innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”  - zabawy z wizytówkami,  literami, sylabami,  wyrazami i zdaniami, poznaliśmy już i utrwalamy  litery :  O,o;A,a;E,e;I,i;M,m;T,t;L,l;U,u;K,k;D,d; y, w styczniu poznamy B,b; C,c, P,p, N,n.

 

GRUDZIEŃ

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

W tym miesiącu kontynuujemy realizację:

 • programu „Serdeczna karteczka” – w grudniu tworzymy kartkę dla osób starszych, samotnych, mogą to być osoby w ośrodkach pomocy, potrzebujące wsparcia
 • projektu Bliżej Przedszkola „Dookoła Polski”
 • innowację matematyczną „Podróż do krainy Liczydełko”
 • innowację metodyczną „Nasz literkowy świat”
 • współpracy ze Szkołą Podstawową nr 12

- 1.12 czwartek zaczynamy realizację programu „BAJECZNA KSIĘGA” (Bliżej Przedszkola)

Naszym zadaniem jest wspólnie stworzyć książkę. Każde dziecko zabiera książkę do domu - zadaniem rodzica jest przeczytać z dzieckiem ostatnie zapisane przez poprzednika opowiadanie i wymyślić ciąg dalszy historii. (tekst może być pisany ręcznie – jednak prosiłabym o zachowanie estetyki pisania, jak i w formie komputerowej). Zadaniem dziecka jest wykonać ilustrację do tego, co wspólnie z rodzicem wymyślili. Książka za każdym razem wraca do przedszkola. Nauczyciele wybierają kolejną osobę do tego zadania. Kiedy już wszyscy wykonają zadanie, nauczyciele wraz dziećmi wymyślają wspólnie ZAKOŃCZENIE. Rozwijajmy więc wyobraźnię i do dzieła!!!!

- 6.12 wtorek – MIKOŁAJKI – bardzo prosimy aby dzieci w tym dniu miały na sobie ubranie w kolorze czerwonym (w miarę Państwa możliwości) – wszystkie dzieci otrzymają od nas czapki Mikołajkowe.

- 7.12 środa – wyjście do kina ŚWIATOWID na bajkę pt. „ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA”

Koszt biletu: 12 zł – wpłaty do nauczycieli, start seansu: godz. 9:00 transport: autokar (pokryjemy z cegiełek)

- 8.12 – STRAŻ MIEJSKA CZYTA DZIECIOM – spotkanie ze Strażą Miejską w Przedszkolu godz. 11:30

- 10.12 sobota – Świąteczne Spotkania Elblążan to cykliczna impreza odbywająca się w weekend na Starówce naszego miasta. W ramach Spotkań odbywa się jarmark świąteczny z bogatą częścią artystyczną, w której weźmie udział cała nasza grupa. Przygotujemy jedną pastorałkę z podkładem instrumentalnym i jedną kolędę z akompaniamentem gitary. Nasz występ odbędzie się  o godzinie 11:25. Bardzo proszę rodziców o wcześniejsze stawienie się z dziećmi przy głównej scenie.

- 14.12 środa – zapraszamy wszystkich Państwa na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz słodkie wypieki – muffinki.

Gorąco zachęcamy rodziców  do wypieku babeczek i przekazania ich na kiermasz. Wszystkich chętnych rodziców prosimy o przekazanie babeczek  do nauczycieli rano w dniu kiermaszu. Pieniążki przeznaczymy  na stworzenie w naszej placówce POKOJU POZNAWANIA ŚWIATA. Serdecznie zapraszamy.

- 15.12 czwartek – BLOK URODZINOWY

w tym miesiącu urodzinki obchodzi: Natalia, Jakub. Bardzo prosimy rodziców o zadbanie o zdrowe przekąski dla dzieci

- 20.12 wtorek - SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW NA INSCENIZACJĘ pt. „JASEŁKA”- przedstawienie odgrywane w okresie bożonarodzeniowym nawiązujące do nocy narodzenia Pana Jezusa. Zaczynamy o godz. 15:15. Bardzo prosimy Szanownych Państwa o przygotowanie odpowiednich strojów zgodnych z tematyką  występów:

ANIOŁKI - Weronika,Zuzia,Ewa,Tina,Nina,Natalia,Julia, Marcelina, MARYJA – Maja, JÓZEF – Kuba, PASTERZE – Artur,Julian,Bartek,Leon,Piotrek F.,Natan,Piotrek B.,Grzesiek,Szymon, KRÓLOWIE – Marcel, Antek, Tomek, GOSPODARZ – Hubert, GOSPODYNI - Kornelia

 

GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI:

 • poniedziałek, wtorek, środa – 8:30 – 9:00
 • piątek – 13:00 – 13:30

Bardzo prosimy Państwa o wcześniejsze umówienie się na konsultacje.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PLASTYCZNYM KONKURSIE RODZINNYM

”Najpiękniejsza świąteczna gwiazdka” – szczegóły regulaminu zawarte w dołączonej ulotce oraz na stronie internetowej przedszkola.

 

LISTOPAD

TEMAT BADAWCZY: „POLSKA MOJA OJCZYZNA-

POZNAJEMY LEGENDY, SYMBOLE, PIĘKNE KRAJOBRAZY

W WIELKIM SKRÓCIE:

08.11 wtorek - Dzień Zdrowego Śniadania, Jeżyki komponują zdrowe kanapki i zdrowe przekąski

09.11 środa - Uroczystość z okazji Święta Narodowego 11 listopada dla wszystkich dzieci i pracowników z przedszkola. Zapraszamy w tym dniu również Rodziców Jeżyków Liczebników na tę uroczystość  o godzinie 15.15. -  prosimy aby dzieci w tym dniu były ubrane na galowo

10.11 czwartek - Pokaz mody patriotycznej, prosimy o przygotowanie oryginalnych strojów z elementami barw i symboli narodowych

17.11 czwartek - Udział w spektaklu „Psotka Dorotka” w wykonaniu Teatru Magik, spektakl odbędzie się w przedszkolu

18.11 piątek - Blok Urodzinowy -  Kuba, Weronika, Nataniel, Grzesiek

21.11 poniedziałek – Kalendarz – zdjęcia w przedszkolu wykonane przez firmę PRO-ART

23.11 środa - Wycieczka do Hewelianum

25.11 piątek - Dzień Pluszowego Misia, w tym dniu Jeżyki przynoszą ulubionego Misia

29.11 wtorek - Andrzejki, w tym dniu Jeżyki mogą przyjść w strojach stylizowanych na wróżki, czarodziejów itp.

30.11 środa - Konkurs Wiedzy o Polsce, zapraszamy chętnych Rodziców do udziału w konkursie o godz. 9.30. Mile widziane biało- czerwone elementy ubrania

Ponadto wizyta w Szkole Podstawowej nr 15 w ramach współpracy Przedszkola ze Szkołą Podstawową – zwiedzanie szkoły, zajęcia integracyjne z dziećmi z klasy I, termin w trakcie uzgadniania

 

Godziny dostępności:

- poniedziałek, wtorek, środa 8.30-9.00;  piątek 13.00 - 13.30

Realizujemy:

- autorski program „Serdeczna karteczka” – w listopadzie tworzymy karteczki dla dietetyka, osoby promującej zdrowy styl życia

- projekt Bliżej Przedszkola „Dookoła Polski” – w tym miesiącu poznamy województwo mazowieckie oraz województwo kujawsko-pomorskie

- autorską innowację matematyczną „ Podróż do Krainy Liczydełko”  - zapoznanie z obrazem graficznym liczby 14, 15,16 , rozwiązywanie zadań  z wykorzystaniem znaków matematycznych +, -, =, <, >

- autorską innowację metodyczną „ Nasz Literkowy Świat” - zabawy z wizytówkami, literami, sylabami, wyrazami i zdaniami

 

PAŹDZIERNIK

TEMAT BADAWCZY: „JESTEM JESIEŃ Z PEŁNYM KOSZEM- DOBRE RZECZY WAM PRZYNOSZĘ..."

W WIELKIM SKRÓCIE:

W tym miesiącu bardzo prosimy aby JEŻYKI gromadziły dary jesieni aby upiększyć nasz kącik przyrody (dynie, kasztany, żołędzie, inne wg pomysłów dzieci i rodziców).

W miesiącu październiku kontynuujemy realizację projektu „BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK”:

 

TYDZIEŃ I

3. X – 7. X – TYDZIEŃ CZERWONY – tematycznie związany ze Strażą Pożarną

 1. X (środa) – ZDJĘCIA JESIENNE W PRZEDSZKOLU
 2. X (czwartek) – wycieczka autokarowa do ANIOŁOWA
 3. X (piątek) – prosimy aby dzieci były ubrane w miarę możliwości na kolor CZERWONY

 

TYDZIEŃ II     

10.X – 14.X – TYDZIEŃ MORO – tematycznie związany z Wojskiem

 1. X (wtorek) – DZIEŃ DZIEWCZYNKI – proszę aby wszystkie dzieci miały na sobie w miarę możliwości ubrania w paski

- zabawy inspirowane bohaterką z  książki  z serii „Basia” Z. Staneckiej , M. Oklejak

 1. X (środa) – prosimy aby dzieci przyniosły do przedszkola zabawki militarne (samochody, żołnierzyki, mile widziany strój moro)

 

14.X (piątek) - Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty

BARDZO PROSIMY ABY W TYM UROCZYSTYM DNIU WSZYSTKIE DZIECI BYŁY UBRANE NA GALOWO – BARDZO UROCZYŚCIE!

 

W tym dniu dzieci z grupy „Kotki” oraz z grupy „Jeżyki” przygotują AKADEMIĘ SŁOWNO-MUZYCZNĄ dla personelu naszego przedszkola  oraz dzieci z młodszych grup.

Będziemy również gościć na tej uroczystości BYŁYCH PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA – CZYLI SENIORÓW.

 

TYDZIEŃ III                

17.X – 21.X – TYDZIEŃ BIAŁY – tematycznie związany z POGOTOWIEM

 1. X (czwartek)– prosimy aby wszystkie dzieci były ubrane w miarę możliwości na kolor biały
 2. X (piątek) – BLOK URODZINOWY (w tym miesiącu urodzinki obchodzi: ARTUR,  EWA, NATANIEL. Bardzo prosimy rodziców o zadbanie o zdrowe przekąski dla dzieci)

W TYM TYGODNIU WYBIERZEMY SIĘ NA STRAGAN WARZYWNY LUB DO SKLEPU WARZYWNEGO

 

TYDZIEŃ IV                

24.X – 26.X – TYDZIEŃ NIEBIESKI – tematycznie związany z POLICJĄ

26.X (środa) – OLIMPIADA SPORTOWA NA ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK”

28.X (piątek) – BAL JESIENI – uprzejmie prosimy rodziców o przygotowanie kolorowych, pomysłowych i jesiennych strojów dla dzieci (zwierzątka leśne, grzybki, listki, inne pomysły)

 

GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU:

 • ŚRODA – 12:00 – 13:00
 • ŚRODA – 16:30 – 17:00
 • PIĄTEK – 13:30 – 14:00

Przypominamy, że godzina dostępności, to godzina podczas której nauczyciel wyraża chęci udzielania wsparcia rodzicom i dzieciom w rozwiązywaniu problemów psychologiczno – pedagogicznych.

 

Od października realizujemy projekt  DOOKOŁA POLSKI - w ramach projektu podejmować będziemy różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. Chcemy od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach ideę lokalnego patriotyzmu oraz miłość do ojczyzny.

WYCIECZKA DO ANIOŁOWA – INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE (atrakcje):

 • KOSZT WYCIECZKI: 85 zł
 • słodki poczęstunek „anielskie ruchańce” (racuchy)
 • samodzielne wyrabianie ekologicznego chleba
 • warsztaty ceramiczne: tworzenie własnego anioła, poznanie szerokich możliwości masy ceramicznej
 • Spacer po Aniołowie Oglądanie rzadkich ras ptaków i zwierząt domowych.
 • Gry i zabawy na anielskiej łące
 • Ognisko z kiełbaskami
 •  

Przypominamy, że każde dziecko powinno mieć etui na szczoteczkę do zębów, której używa w przedszkolu. Wymogi Sanepidu.

Informujemy, że nasze dzieci biorą udział w ćwiczeniach gimnastycznych 3x w tygodniu – proszę pamiętać o strojach gimnastycznych dla dzieci.

WRZESIEŃ

TEMAT BADAWCZY: "BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI- RAZEM SIĘ BAWIMY, RAZEM SIĘ UCZYMY"

W WIELKIM SKRÓCIE:

08.09 czwartek- Zebranie organizacyjne z rodzicami o godz.16.30. Zapraszamy

16.09 piątek- 29 Akcja Sprzątanie Świata – Wszystkie śmieci są nasze! Wyjście do Bażantarni, sprzątanie lasu

20.09 środa - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

22.09 czwartek - Wycieczka do parku- Ostatni dzień lata – Dzień bez samochodu

23.09 piątek - Blok Urodzinowy

30.09 piątek - Dzień Chłopaka

Realizacja projektu „Bezpieczny El – Przedszkolak”

w ramach programu Bezpieczny Elbląg-

sposoby i terminy realizacji projektu podamy już wkrótce