JEŻYKI LICZEBNIKI

Izabella Strzałkowska

LUTY

07.02. - (środa) - zebranie z rodzicami godz. 16:30

12.02. - (poniedziałek)DZIEŃ PIZZY – wyjście do pizzerii w ramach Międzynarodowego Dnia Pizzy

14.02. - (środa)WALENTYNKOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI (szczegóły w załączniku). Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola na czerwono.

16.02. - ( piątek) DZIEŃ KOTA . Zapraszamy do udziału w zbiórce karmy i akcesoriów dla kotów z Elbląskiego Schroniska dla Zwierząt. Artykuły przynosimy do 16.02. do swojej sali.

KONKURS (szczegóły w załączniku).

23.02. - (piątek) URODZINY dzieci urodzonych w lutym. Wspólne świętowanie, prosimy aby rodzice solenizantów przygotowali poczęstunek.

PONADTO:

- Realizacja innowacji matematycznej „ Podróż do Krainy Liczydełko”

- Realizacja innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”

- Zajęcia sportowe od 06.02. ( prosimy o przyniesienie stroju gimnastycznego)

- 05- 12.01– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

- 12.01- Blok Urodzinowy

15.01- Bal Karnawałowy- przebranie w dowolny strój karnawałowy. W tym dniu dzieci będą miały robione zdjęcia.

19.01- Dzień Babci i Dziadka- zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystość o godz. 13:00; prosimy o strój dla chłopców: elegancka koszula, a dla dziewczynek: białe rajstopy i biała bluzka.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 06.12 – MIKOŁAJKI – w tym dniu będziemy wspólnie ubierali choinkę, proszę żeby dzieci przyszły ubrane w kolorze czerwonym oraz czapki Mikołajowe lub świąteczne opaski.

- 08.12 – WIGILIA w grupach – w ramach drugiego śniadania oraz obiadu przygotowane będą przez nasze Panie Kucharki potrawy wigilijne.

- 11.12Tego dnia w godz. 13:00 – 15:30 odbędzie się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz słodkie wypieki w postaci babeczek- muffinek oraz ciasteczek. Gorąco zachęcamy do wypieku babeczek, ciasteczek i przekazanie ich na kiermasz. Wszystkie wypieki należy dostarczyć w dniu kiermaszu do nauczycieli poszczególnych grup. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na wzbogacenie bazy dydaktycznej przedszkola. Serdecznie zapraszamy!

- 11.12 – Wyjście do SP 15 na zajęcia dydaktyczne

- 15.12. - JASEŁKA – zapraszamy rodziców na godzinę 15:30

- 15.12 – BLOK URODZINOWY

- 18.12 – KOLĘDOWANIE z uczniami klasy I SP15 – w tym dniu będziemy gościć uczniów klasy pierwszej z SP15

- Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.

- Realizacja innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”.

- Zajęcia sportowe w listopadzie: 7, 8

- GODZINY DOSTĘPNOŚCI : środa od godz. 14:00 – 15:00

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.11 (środa)- Kolorowe śniadanie. Każde dziecko przynosi jedno ulubione warzywo na kanapkę.

- 09.11 (czwartek)- Żelowy gniotek. Bardzo prosimy aby do tego dnia dostarczyć podpisaną pół litrową butelkę z wsypanymi 4 łyżeczkami żelatyny oraz podpisany lejek.

- 10.11 (piątek) - Obchody z okazji Dnia Niepodległości (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo).

- 23.11 (czwartek) BLOK URODZINOWY (listopadowi solenizanci przynoszą poczęstunek)

- 27.11 (poniedziałek) DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- dzieci ubierają się na brązowo oraz przynoszą ze sobą ulubionego misia.

- 29.11 (środa)- Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja do Gdańska. W tym dniu dzieci do przedszkola przychodzą na godzinę 6.00. Dzieci mogą ze sobą zabrać plecak z wodą i jedną zdrową przekąską. Wpłaty za autokar w kwocie 35 zł prosimy wpłacać do dnia 10.11.2023r.

- 30.11 (czwartek)- Andrzejki. W tym dniu dzieci przychodzą wystylizowane na czarodzieja.

- Zajęcia sportowe w listopadzie odbędą się w dniach: 3.11, 08.11, 17.11, 24.11

- Poszukujemy aktorów (rodziców) do świątecznego przedstawienia dla dzieci.

W WIELKIM SKRÓCIE:

10.10. (wtorek) – Wyjazd do Nadleśnictwa Zaporowo – prosimy o strój odpowiedni do pogody oraz o zabranie plecaczka ze zdrową przekąską. W tym dniu prosimy przyprowadzić dzieci do godziny 7:30.

11.10. (środa) – Dzień Dziewczynki ( prosimy , aby dziewczynki w tym dniu ubrane były odświętnie, ponieważ wybieramy się na konkurs wokalny do SP11.

13.10. (piątek) – Dzień Edukacji Narodowej – w tym dniu prosimy aby dzieci przyszły do przedszkola w strojach galowych.

17.10. (wtorek) – „Poranek poetycki” – gościć będziemy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 , które będą recytowały wiersze naszym wychowankom.

18.10.( środa) – W tym dniu odbędą się zdjęcia jesienne ( zakup zdjęć nie jest obowiązkowy).

20.10. (piątek) – Blok Urodzinowy

27.10. (piątek) – Bal Jesieni – prosimy aby dzieci w tym dniu były przebrane w stroje o tematyce jesiennej.

W tym miesiącu rozpoczynamy realizację projektu „ Bezpieczny El – Przedszkolak”. Próbna ewakuacja odbędzie się 17.10.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 04.09 (poniedziałek) – Zebranie dla rodziców o godz 15.30.

- 15.09 (piątek) - Międzynarodowy Dzień Kropki- uprzejmie prosimy , aby w tym dniu w naszym stroju widoczny był akcent kropki.

- 20.09 (środa) - Dzień Przedszkolaka oraz uroczyste nadanie nazwy grupy Jeżyki Liczebniki

- 22.09 (piątek) - Blok urodzinowy (rodzice solenizantów mogą przynieść zdrowe przekąski)

- 29.09 (piątek) - Dzień Chłopaka