JEŻYKI LICZEBNIKI

mgr Monika Sowińska

mgr Patrycja Szewczyk

Izabella Strzałkowska

TEMAT BADAWCZY: "KIEDY JESIEŃ JEST JUŻ WOKOŁO, WTEDY WSZYSTKIM JEST WESOŁO"

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK"

W WIELKIM SKRÓCIE:

- W miesiącu wrześniu Jeżyki poznały litery: "A, a; O, o; T, t"

- W miesiącu październiku poznamy litery: "M, m; L, l; I, i; E, e"

- W ramach projektu "Bezpieczny El – Przedszkolak" realizowany będzie:

• Tydzień ,,NIEBIESKI” – POLICJA, STRAŻ MIEJSKA (04-08.10.2021);
  • Tydzień ,,MORO” – WOJSKO (11-15.10.2021);

- 06.10 (środa)- Wyjazd do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu (koszt busa zostanie pokryty ze składek GRUPOWYCH)

- 07.10 (czwartek)- Wyjazd do Gospodarstwa Sadowniczego w Tolkmicku (koszt autokaru zostanie pokryty z RADY RODZICÓW; Jeżyki  mogą zabrać plecaki ze zdrowymi przekąskami)

- 08.10 (piątek)- UROCZYSTA INAUGURACJA przedszkolnego programu "AUTOCHODZIK"

- 11.10 (poniedziałek)- "Jesteśmy księżniczkami- jesteśmy super Dziewczynami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Dziewczynki

- 12.10 (wtorek)- Wyjście do parku leśnego Bażantarnia (prosimy Rodziców o zapewnienie Jeżykom odpowiedniego stroju i obuwia)

- 13.10 (środa)- Ekoplastyka „Recyklingowa Jesień” (do przedszkola przyniosę: rolkę po ręczniku papierowym)

- 14.10 (czwartek)- Akademia słowno – muzyczna z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ (w tym dniu Jeżyki przychodzą ubrane na galowo)

- 15.10 (piątek)- „Przetwory na zimowe wieczory- „KISZONE ŚLIWKI(do przedszkola przyniosę: nożyk, 1 l słoik z nakrętką bez etykiety, ok. 0,5 kg śliwek, laskę cynamonu)

19.10 (wtorek)- „Owocowo- warzywne soki pijemy, bo zdrowi być chcemy!” (do przedszkola przyniosę ulubiony owoc)

- 20.10 (środa)- Zajęcie matematyczne wg innowacji "Podróż do Krainy Liczydełko"- zapoznanie z obrazem graficznym liczby 11, 12, 13. Zabawy z kalkulatorem (do przedszkola przyniosę kalkulator)

- 22.10 (piątek)- „Jesienna ścieżka sensoryczna” (do przedszkola przyniosę dary jesieni: liście, kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, itp.)

- 26.10 (wtorek)- BAL JESIENI (prosimy Rodziców o przygotowanie Jeżykom stroju GRZYBKA)

- 28.10 (czwartek)- Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 6- zwiedzanie budynku szkoły ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń przydatnych w pierwszych dniach nauki szkolnej

- 29.10 (piątek)- BLOK URODZINOWY

Ponadto w miesiącu październiku planowany jest udział reprezentantów naszej grupy w OLIMPIADZIE SPORTOWEJ w ramach projektu BEZPIECZNY EL– PRZEDSZKOLAK 2021 (termin do uzgodnienia).

TEMAT BADAWCZY: WRZEŚNIU PRZEGOŃ CHMURY, WITAMY PO WAKACJACH"

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNY EL- PRZEDSZKOLAK"

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.09 (środa)- Uroczyste nadanie nowej nazwy grupy „Jeżyki Liczebniki”

- 09.09 (czwartek)- Serdecznie zapraszamy Rodziców o godzinie 16:00 na zebranie organizacyjne

- 10.09 (piątek) - „Jelenia Dolina przedszkolakom sprzyja”-wyjazd. (w ramach drugiego śniadania zabieramy kiełbaski na ognisko. Dzieci mogą zabrać plecaki ze zdrowymi przekąskami. Planowany powrót do przedszkola g.12.30. Koszt wyjazdu zostanie pokryty z RADY RODZICÓW)

- 15.09 (środa) - DZIEŃ KROPKI

- 17.09 (piątek)- Wyjście do parku w ramach 28 edycji SPRZĄTANIA ŚWIATA pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”

- 20.09 (poniedziałek)- DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

- 24.09 (piątek)- BLOK URODZINOWY- (poczęstunek urodzinowy zostaje przygotowany przez przedszkole)

- 30.09 (czwartek)- DZIEŃ CHŁOPAKA

PONADTO BIERZEMY UDZIAŁ W TAKICH PROGRAMACH, PROJEKTACH JAK: