JEŻYKI LICZEBNIKI

mgr Magdalena Bartkowska

Anna Gaza

TEMAT BADAWCZY: BEZPIECZNA ZIMA. ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu rozmawiać będziemy o rozpoczynającym się nowym roku, utrwalać będziemy nazwy dni, miesięcy i pór roku. Będziemy nabywać wiadomości dotyczące niebezpieczeństw czyhających na nas w okresie zimowym, a tym samym uczyć się będziemy zachowywać bezpieczeństwo i dobrą formę. Drugą połowę stycznia zdominują oczywiście przygotowania do święta babci i dziadka, ale nie tylko.

W WIELKIM SKRÓCIE:

12 I – wtorek – Wykonywanie Serdecznej Karteczki. W tym miesiącu wykonujemy kartkę dla wolontariuszy, pracowników z fundacji i organizacji wspierających osoby potrzebujące.

18 I – poniedziałek – Dzień z literką B, b

19 I – wtorek – Wprowadzenie znaku „ – „

20 I – środa – Dzień z literką C, c

20 IKolorowa środa – samodzielne wykonywanie zdrowych, kolorowych kanapek

21 I – czwartek – dzieci przychodzą ubrane zgodnie ze scenariuszem inscenizacji.

25 I – poniedziałek – Dzień z literką N, n

27 I – środa  - Dzień z literką P, p

28 I – czwartek – Jeżykowy Bal Karnawałowy; wszystkie dzieci przychodzą ubrane w kolorach białym i niebieskim;

29 I – piątek – Blok urodzinowy.

Bardzo prosimy, o dostarczenie do przedszkola po 2 słoiczki (0,5 litra ) z przezroczystego szkła.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- Od 01.12 do 16.12.2020 zapraszamy Rodziców Dzieci do udziału w konkursie matematyczno- plastycznym „ ZIMA W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH”. Regulamin jest dostępny na naszej stronie Internetowej i Facebook (https://przedszkole4elblag.com).

- 07.12- „W oczekiwaniu na Mikołaja” Mikołajki w przedszkolu (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono).

- 08.12- realizacja projektu edukacyjnego „Serdeczna karteczka”- wykonanie kartek dla osób starszych przebywających w domach Pomocy Społecznej.

- 10.12- wspólne ubieranie choinki.

- 12.12-  w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Pyszny sposób na nudę, czyli przedszkolna książka kucharska"- wykonanie świątecznych pierniczków.

- 18.12- BLOK URODZINOWY.

- Zapraszamy do wchodzenia na fanpage przedszkola nr 4 lub na naszą stronę www.

- W naszej ofercie mamy do nabycia kalendarze w cenie 39 zł oraz zdjęcia dzieci (duże 12 zł, małe 8 zł).

- Z uwagi na fakt, iż Jeżyki bardzo lubią wycinanie, sklejanie i rysowanie prosimy o dostarczenie do sali ryz papieru.

- W grudniu poznamy litery: K, D,Y.

- W ramach innowacji metodycznej „Podróż do Krainy Liczydełko: poznanie obrazu graficznego cyfry 9,10. Wprowadzenie znaku dodawania (+) i równości (=).

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 6 XI – piątek: Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania -przygotowanie śniadania w formie szwedzkiego stołu ze zdrowymi produktami, utrwalenie piramidy.

- 6 XI – piątek: Oddech Motyla.

Program „Oddech Motyla” powstał, by z pomocą nauczycieli, rodziców i dzieci działać na rzecz poprawy jakości powietrza. Dbałość o czyste powietrze, świadomość wagi problemu i tego, jak wpływa na zdrowie dzieci dzisiaj, to początek wspólnej, dobrej przyszłości. Takiej, w której dzisiejsze maluchy będą zdrowymi, dorosłymi obywatelami Polski i mieszkańcami Ziemi. Jak okazujemy miłość do czystego powietrza? Wykonujemy gest dłoni prezentujący trzepot skrzydeł motyla, symbolizujący nie tylko nadchodzące zmiany, ale także delikatność kurczących się w oddechu płuc dziecka.

- 10 XI – wtorek : dzieci przychodzą ubrane na galowo.

- 18 XI środa- Akcja „ZAWSZE ZAPINAM- zawsze zapina cała rodzina

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję

„ZAWSZE ZAPINAM- zawsze zapina cała rodzina”

(uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa)

w ramach realizacji programu edukacji komunikacyjnej „AUTOCHODZIK”.

Do akcji można dołączyć poprzez zrobienie zdjęcia dziecku lub rodzinie w zapiętych pasach

i zamieszczenie pod postem na naszym fanpage przedszkolnym na FB

lub przesłanie zdjęcia na adres: pm_przedszkole4@wp.pl  do dnia 16.11.2020 r.

Czekamy na Wasze fotki :)

- 24 XI – wtorek - Dzień Buraka ( np. surówka z buraka, świeżo wyciskany sok z buraka). W tym dniu dzieci i n-le ubierają się na czerwono. Zapoznanie z wyglądem buraka czerwonego i białego, historyjka obrazkowa: jak powstaje cukier, wpływ cukru na zdrowie człowieka.

- 25 XI – środa: Dzień Pluszowego Misia w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

- 27 XI – piątek: Blok Urodzinowy – Dominika B., Julka Sz.

Ponadto bierzemy udział w:

- Innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko” oraz „Nasz literkowy świat”.

Programach:

- Autochodzik

- Czytające Przedszkole

- Serdeczna Karteczka

- Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka Kucharska

W WIELKIM SKRÓCIE:

21.10- Bal Jesieni- uroczystość przedszkolaka przygotowana w naszej grupie. Prosimy tego dnia o ubranie dzieci w kolory jesienne.

26.10- Światowy Dzień Makaronu

Ponadto bierzemy udział w:

- Innowacji matematycznej " Podróż do Krainy Liczydełko" oraz "Nasz literkowy świat"

Jak również w programach:

- Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska

- Autochodzik

Prosimy Rodziców o przynoszenie pustych pudełek po kremach :)

2.09 – Wprowadzenie Kalendarza uzupełnianego codziennie przez dzieci

9.09 – Utrwalenie cyfr 1-6 w ramach innowacji metodycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”

15.09 – Zabawy i działania z okazji Dnia Kropki

17.09 – Poznanie utworu 12 Contredanses, WoO 14: No. 3 w ramach projektu „Kreatywność budzi w nas muzyka - Muzogramowa przygoda dla nauczyciela i dla smyka!”

18.09 – Świętujemy Dzień Przedszkolaka

22.09 – Witamy Jesień. W tym dniu prosimy ubrać dzieci w kolorach jesieni.

24.09 – Układamy zdrową książkę kucharską w ramach Projektu  Edukacyjnego   „Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka kucharska”. Przynosimy ilustracje różnorodnych potraw (zdrowych i niezdrowych)

25.09Blok urodzinowy. We wrześniu jubilatami są: Jaś B., Antek D., Lena K., Oskar K.,

30.09 – Świętujemy Dzień Chłopaka