JEŻYKI LICZEBNIKI

Danuta Jagła

CO NAS CZEKA W LUTYM

Temat badawczy: DBAMY O CZYSTE POWIETRZE I OPIEKUJEMY SIĘ PTAKAMI

W bieżącym miesiącu realizować będziemy

przedszkolny program antytytoniowy CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.

Załączamy do biuletynu harmonogram programu, jednocześnie prosimy bardzo o podpisanie zgody na udział dziecka w tym programie.

W związku z realizacją tematu badawczego będziemy:

- uczyć się i słuchać wierszy:

* B. Farna „Goście w karmniku”

* B. Farna „Zimowe wskazówki”

* B. Farna „Zima i dzieci”

* B. Farna „Bałwanki”

* W Chotomska „Kołysanka Kuchenna”

* M. Bartkowicz „ Słodki kucharz”

* słuchać bajki relaksacyjnej „Zimowe nastroje”

* słuchać „Bajeczki o sześciu myszkach”

i piosenek

* „W leśniczówce za lasem”

* „Ptaszki w zimie”

* „Kucharki”

* „Piosenka o Dinku”

* „Mniam, mniam”

Do przedszkola przynosimy:

- gazety z ilustracjami ptaków;

- pokarm dla ptaków;

- pachnące przyprawy kuchenne;

- makarony, z których będziemy robić naszyjniki;

- stare niepotrzebne gazety, z których będziemy korzystać w czasie zajęć gimnastycznych.

- ryzę papieru

Kalendarium

4.02 – wtorek -  Wybieranie ilustracji przedstawiające ptaki, wycinanie, naklejanie i tworzenie kompozycji wg własnej inwencji twórczej.

10.02. – poniedziałek - Spacer, wycieczka po okolicy przedszkola, obserwowanie dymów

13.02 – czwartek - Przemarsz z transparentami pod hasłem „PAPIEROSOM MÓWIMY NIE!”-

14.02 – piątek - Wyjazd do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego na walentynkowy koncert. Prosimy o wpłacanie 10 zł do nauczycielek (5 zł wstęp + 5 zł przejazd autokarem)

27.02 – czwartek - Moda odblaskowa. Realizacja przedszkolnego programu edukacji komunikacyjnej Autochodzik. Prezentacja strojów wykonanych przez rodziców z wykorzystaniem odblasków.

28.02 – piątek – Blok urodzinowy. Urodziny obchodzą: Adrian K., Viktoria K. i Nikola K.

W związku z prowadzoną w naszym przedszkolu akcją „Cała Polska czyta dzieciom”

zachęcamy rodziców, lub innych członków rodzin,

do umawiania się z nauczycielkami w celu czytania w grupie ulubionych bajek lub opowiadań ich dzieci.

Chętni rodzice przychodzą do przedszkola w wybrany dzień tygodnia na godz. 11.00.

Wiemy z doświadczenia że dzieci lubią słuchać czytanych bajek

więc bardzo serdecznie zapraszamy rodziców do realizowania tej formy współpracy z naszą placówką.