KOTKI LICZYPŁOTKI

mgr Barbara Kapela

mgr Maria Mirecka

Aneta Kostrzewa

"JESIEŃ W KRAJOBRAZIE, W KOSZU Z OWOCAMI I WARZYWAMI, ZE ZDROWYMI NAWYKAMI"

W WIELKIM SKRÓCIE:

07.10 (czwartek) - Wycieczka do sadu, koszt wycieczki 15 -25 zł (w zależności od liczby dzieci), Kotki mogą zabrać plecaki ze zdrową przekąską

08.10 (piątek) -  Inauguracja Autochodzik,  programu edukacyjnego z zakresu wychowania komunikacyjnego

11.10 (środa) - Dzień Dziewczynki i Chłopca

12.10 (wtorek) - Wycieczka do Bażantarni, Kotki mogą zabrać plecaki ze zdrową przekąską

14.10 (czwartek) – Dzień Edukacji Narodowej (prosimy aby Kotki Liczypłotki były w stroju galowym)

19.10 (wtorek) - Dzień Warzywny biały i fioletowy – wykonanie surówki z białej i czerwonej kapusty ( Kotki mogą być ubrane w tych kolorach)

20.10 (środa) - Dzień Warzywny czerwony i zielony – wykonanie sałatki z pomidorów i  papryki (Kotki mogą być ubrane w tych kolorach)

21.10 (czwartek) - Dzień Warzywny pomarańczowy i żółty – kolorowe figurki (Kotki mogą być ubrane w tych kolorach)

26.10 (wtorek) - Bal Jesieni (prosimy przygotować stroje jesienne, w tym roku zamieniamy się w grzybki)

29.10 (piątek) – Blok Urodzinowy (świętujemy urodzinki Artura)

Realizujemy:

- autorski projekt   „Serdeczna Karteczka”

- autorski program „Zdrowo i kolorowo”

- projekt edukacyjny  Bezpieczny El-przedszkolak,

- projekt  ekologicznego „Ekokulturalne Przedszkole”

- MiguMig – zabawy z językiem migowym

- innowację matematyczną „ Podróż do Krainy Liczydełko”

- innowację metodyczną „ Nasz Literkowy Świat”

"DO PRZEDSZKOLA WRACAMY- KOLEJNY ROK PRZYGÓD ZACZYNAMY!!!"

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 06.09. (poniedziałek)- WAKACYJNE WSPOMNIENIA- dzieci w tym dniu mogą przynieść pamiątki z wakacji

- 09.09. ( czwartek)- uroczyste nadanie nazwy grupy KOTKI LICZYPŁOTKI- prosimy, aby dzieci ubrane były w kocich kolorach

- 10.09. ( piątek) - Jelenia Dolina przedszkolakom sprzyja- wycieczka. W ramach II śniadania zabieramy ze sobą z przedszkola suchy prowiant ( kiełbaski na ognisko, pieczywo,). Dzieci mogą zabrać plecaki ze zdrowymi przekąskami. Planowany powrót 12.30. Koszt wyjazdu pokryty z Rady Rodziców.

- 15.09.(środa)- Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy – dzieci mogą być ubrane w tym dniu w odzież z kropkami, kółkami itp.

- 17.09. ( piątek)- 28 edycja ogólnopolskiej akcji SPRZĄTNIE ŚWIATA-POLSKA 2021, pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę”. Wyjście do Parku Kajki.

- 20.09. ( poniedziałek)- Dzień Przedszkolaka

- 24.09. ( piątek)- Blok urodzinowy dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu, lipcu i sierpniu. Swoje urodzinki będą obchodzić: Piotrek B., Piotrek F., Julia, Marcel, Tina, Oskar, Julian, Antek, Bartek, Nataniel

30.09. ( czwartek)- Dzień Chłopaka

- EKOWYZWANIE- w ramach realizacji projektu Ekokulturalne Przedszkole w miesiącu wrześniu dzieci mogą przynosić małe rośliny doniczkowe np. wrzosy, Hebe, Kalocefalus itp.

Ponadto:

- realizacja autorskiego projektu Serdeczna Karteczka, projektu edukacyjnego Bezpieczny El-przedszkolak, projektu ekologicznego „Ekokulturalne Przedszkole”, innowacji matematycznej „ Podróż do Krainy Liczydełko” oraz innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”