•  

MYSZKI MATEMATYCZKI

4-latki

 

Nauczycielki

mgr Maria Mirecka

mgr Patrycja Szewczyk

 

Woźna oddziałowa

Anna Gaza

PAŹDZIERNIK

TEMAT BADAWCZY:

"JESIEŃ NA PALUSZKACH SPACERUJE W PARKU I ROZDAJE WSZYSTKIM SWE SKARBY W PODARKU"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 03.10 (wtorek)- Realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”- „DYNIOWE WYZWANIE”- (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na pomarańczowo- wystarczy jeden element w tym kolorze). Do przedszkola przyniosę: 1 małą ozdobną dynię.

- 05.10 (czwartek)- rozpoczynamy cykliczną przygodę z „Teatrem 3 walizki” (zajęcia w miesiącu X odbędą się 2x w miesiącu; koszt za miesiąc X- 10 zł od dziecka- zostanie pokryty ze składek GRUPOWYCH; kolejne zajęcia będą uzależnione od harmonogramu grupy Myszki Matematyczki ).

- 10.10 (wtorek)- Wycieczka do Nadleśnictwa „Zaporowo” (prosimy Rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godziny 7:30. Planowany wyjazd 8:15).

- 11.10 (środa)- "Jesteśmy księżniczkami- jesteśmy super Dziewczynami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Dziewczynki (prosimy, aby dziewczynki w tym dniu ubrane były w sukienki).

- 13.10 (piątek)- Akademia słowno – muzyczna z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ (w tym dniu Myszki Matematyczki przychodzą ubrane na galowo).

- 18.10 (środa)- Jesienne zdjęcia w przedszkolu (zakup zdjęć nieobowiązkowy).

- 26.10 (czwartek)- zajęcia z „Teatr 3 walizki”.

- 27.10 (piątek)- BAL JESIENI uroczystość przedszkolna; w tym roku Myszki Matematyczki przebierają się za WIEWIÓRKI lub LISKI (prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom odpowiedniego stroju).

 

- Zapraszamy „Myszki Matematyczki” i ich Rodziców do wzbogacenia naszego kącika przyrody w skarby jesienne np. kasztany, żołędzie, wrzosy itp.

- „SERDECZNA KARTECZKA” (IV edycja)- udział w projekcie plastyczno- technicznym (wykonanie kartek dla KURIERA, PRZEWOŹNIKA). Zachęcamy do wykonania kartek wspólnie z dzieckiem w domu i przekazanie ich do nauczycielek grupy „Myszki Matematyczki”.

- REALIZACJA PROJEKTU „Bezpieczny El- Przedszkolak” (02- 20.10.2023 r.); w ramach projektu w naszej placówce odbędą się spotkania z przedstawicielami służb mundurowych- POLICJA, STRAŻ POŻARNA, POGOTOWIE, itp.:

* POLICJA (02.10.2023 r.- poniedziałek)

* STRAŻ POŻARNA

  • Spotkanie ze strażakiem w przedszkolu (16.10- poniedziałek)
  • Próbna ewakuacja (17.10- wtorek)

* STRAŻ MIEJSKA (18.10.2023 r.- środa)

 

- „GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców” z grupy „MYSZKI MATEMATYCZKI” w miesiącu PAŹDZIERNIKU: każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.

WRZESIEŃ

TEMAT BADAWCZY:

"PRZYJACIÓŁ POZNAĆ CZAS, PRZEDSZKOLE WITA NAS"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 07.09- WAKACYJNE WSPOMNIENIA-  w tym dniu Myszki przynoszą pamiątki z wakacji.

- 15.09- Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI- odkrywanie swoich mocnych stron i talentów,  mile widziany ubiór w kropki.

- 20.09-  Uroczystość grupowa w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - nadanie nazwy grupie „Myszki Matematyczki”- prosimy, aby dzieci w tym dniu przebrane były za myszki.

- 22.09- Blok urodzinowy dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu i sierpniu. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 29.09- DZIEŃ CHŁOPAKA – uroczystość grupowa.

 

Ponadto:

  • W miesiącu wrześniu planowana jest wycieczka do Nadleśnictwa Zaporowo – ścieżka edukacyjna, wszystkie informacje dotyczące wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym.
  • Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.
  • Realizacja innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”