MYSZKI MATEMATYCZKI

mgr Maria Mirecka

Aneta Kostrzewa

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 04.11 środa - Nasz literkowy Świat „Podróż po moim mieście”

- 05.11 czwartek - Podróż do Krainy Liczydełko „Zapoznanie z cyfrą 5”

- 06.11 piątek - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania -przygotowanie śniadania w formie szwedzkiego stołu ze zdrowymi produktami, utrwalenie piramidy zdrowego żywienia. (II śniadanie)

- Akcja Oddech Motyla

- 10.11 wtorek- Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – w tym dniu Myszki przychodzą ubrane na  galowo

- 13.11 piątek- Eksperymenty z kolorem

- 18.11 środa- Realizacja Programu Autochodzik, akcja „Zawsze zapinam - zawsze zapina cała rodzina”– wykonanie plakatu

Drodzy Rodzice,

zapraszamy do aktywnego włączenia się w akcję

„ZAWSZE ZAPINAM- zawsze zapina cała rodzina”

(uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa)

w ramach realizacji programu edukacji komunikacyjnej „AUTOCHODZIK”.

Do akcji można dołączyć poprzez zrobienie zdjęcia dziecku lub rodzinie w zapiętych pasach

i zamieszczenie pod postem na naszym fanpage przedszkolnym na FB

lub przesłanie zdjęcia na adres: pm_przedszkole4@wp.pl  do dnia 16.11.2020 r.

Czekamy na Wasze fotki :)

- 20.11 piątek- Realizacja Projektu „Migam ja, Migasz ty, Miga cały świat” promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym nauki języka migowego

- 24.11 wtorek- Realizacja Projektu „Pyszny sposób na nudę, czyli przedszkolna książka kucharska” - Dzień Buraka , Myszki mogą przyjść ubrane na czerwono

- 25 .11 środa- Dzień Pluszowego Misia w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

- 26.11 czwartek - Realizacja Projektu „Serdeczna karteczka” – wykonanie kartek dla kucharzy i restauratorów

- 27.11 piątek - Blok Urodzinowy – w listopadzie urodzinki obchodzą Weronika, Zosia, Kuba :)

"Złota jesień zawitała, pod drzewami skarby rozsypała"

07.10.2020- W poszukiwaniu darów Pani Jesieni- przy sprzyjających warunkach pogodowych wyjazd do Bażantarni. Koszt busa zostanie pokryty ze składki grupowej.

09.10.2020- Podróż do Kariny Liczydełko- wprowadzenie cyfry 4

11.10. 2020 - "Jesteśmy księżniczkami- jesteśmy super Dziewczynami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Dziewczynki.

15.10.2020- Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące - Myszkowe Kuchcikowo 😊.

20.10.2020- Święto pieczonego ziemniaka- zabawy sportowe oraz Myszkowe Kuchcikowo 😊.

21.10. 2020-  Bal Pani Jesieni- dzieci w tym dniu przychodzą ubrane w kolorach jesiennych. Nie przynosimy do przedszkola strojów.

26.10.2020 - Światowy Dzień Makaronu- zajęcia według realizacji programu „Pyszny sposób na nudę, przedszkolna książka kucharska”

27.10.2020- Mali badacze- eksperymenty w przedszkolu

30.10.2020- Blok urodzinowy - w październiku urodzinki obchodzi Artur

- zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Migam ja , migam Ty, miga cały Świat”, innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”, programu „ Autochodzik”, wykonanie kartek według autorskiego projektu „ Serdeczna Karteczka”.

- Nasz Kącik Przyrody- do przedszkola dzieci mogą przynosić dary jesieni, które wzbogacą nasz kącik. Prosimy aby dary zapakowane były w woreczki.

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 01.09  wtorek - Witamy przedszkole :)

- 09.09  środa - Podróż do Krainy Liczydełko – utrwalenie cyfr 1,2,3

- 11.09  piątek - W świecie Eksperymentów – doświadczenia  z wodą

- 18.09  piątek- Bezpieczny przedszkolak porusza się po drodze - zajęcia w ramach programu Autochodzik

- 21.09 poniedziałek- Dzień Przedszkolaka

- 25.09  piątek - Blok Urodzinowy – we wrześniu urodzinki obchodzą : Julia Klinowska, Tina Sajewska,  Piotrek Buczek, Marcel Marcyniuk, Piotrek Falasa

- 28.09  poniedziałek -  Zapoznanie dzieci z zawodem kucharza, co to jest książka kucharska, zdrowa i niezdrowa żywność w ramach Projektu  Edukacyjnego   „Pyszny sposób na nudę, czyli… przedszkolna książka kucharska”

- 30.09  środa - Dzień Chłopaka

- 02.10 piątek- Słuchanie opowiadania Agaty Widzowskiej  „Język migowy” , wykonanie plakatu i girlandy  - zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Migam ja, migam Ty, miga cały Świat”

W ramach innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”  Myszki Matematyczki  rozpoznają imiona kolegów na wizytówkach.