•  

MYSZKI MATEMATYCZKI

4-latki

 

Nauczycielki

mgr Maria Mirecka

mgr Patrycja Szewczyk

 

Woźna oddziałowa

Anna Gaza

KWIECIEŃ

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 17.04 (środa)- Realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”- „MARCHEWKOWE WYZWANIE” (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na pomarańczowo).

- 18.04 (czwartek)- Eko- Moda- zapraszamy chętne dzieci do udziału w konkursie ekologicznym. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie stroju z surowców wtórnych i zaprezentowanie  go podczas przedszkolnego pokazu mody ekologicznej (więcej szczegółów- ULOTKA)

- 19.04 (piątek)- POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE PRZY HERBATCE z Babcią i Dziadkiem- serdecznie zapraszamy w tym dniu wszystkich gości na godzinę 13:00  (sala Jeżyków Liczebników- dół).

- 22.04 (poniedziałek)- ‘’EKO- MARSZ”- przemarsz z transparentami zawierającymi hasła ekologiczne z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

- 24.04 (środa)- Wyjazd do Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida na zajęcia „KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM” w ramach „Światowego Dnia Książki” (Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”).

- 26.04 (piątek)- BLOK URODZINOWY- w tym miesiącu swoje urodzinki świętują: POLA i FRANEK. Prosimy Rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

 

Ponadto:

* Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.

* Realizacja innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”.

* Zajęcia sportowe: 03, 08, 15, 23

 

MARZEC

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 08.03. wyjazd do Warmińsko - Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej (Stare Miasto) na zajęcia edukacyjne. Koszt wyjazdu pokryty ze składki RR. W tym dniu dzieci przychodzą do godziny 7:45.

- 13.03. Podróż do Krainy Liczydełko - Rozwijanie kompetencji matematycznych- porównywanie ilości (tyle samo, mniej, więcej), zabawy z kalkulatorem. W tym dniu dzieci przynoszą podpisane kalkulatory, które zostaną w przedszkolu do końca miesiąca.

- 14.03. SZPINAK SZYMON- realizacja programu edukacyjnego WITAMINKI - dzieci przychodzą w miarę możliwości ubrane w kolorze zielonym.

- 21.03. BAL u PANI WIOSNY - dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola przebrane za zwierzęta zwiastujące wiosnę: biedronki, pszczółki, motylki, żabki, bociany itp. oraz inne stroje związane z wiosenną porą roku.

- 22.03. URODZINY- swoje urodzinki będzie obchodził Kacper i Adrian. Prosimy o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 26.03. ŚNIADANIE WIELKANOCNE - w tym dniu prosimy o uroczysty, świąteczny strój. Do przedszkola Myszki mogą przynieść ozdoby, gałązki, bazie, kwiaty, które ozdobią nasz wielkanocny stół.

 • Zajęcia sportowe w miesiącu marcu: 4,11,18,27

LUTY

W WIELKIM SKRÓCIE:

* Zapraszamy do udziału w zbiórce karmy i akcesoriów dla kotów z Elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, artykuły prosimy zostawiać u nauczycieli do 17 lutego.

* Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Eko-Kot” (szczegóły w zakładce NASZE KONKURSY).

- „ZDROWY UŚMIECH MAM, BO O ZĘBY DBAM- Myszki przynoszą zestaw do mycia zębów (szczoteczka w specjalnym etui, pasta oraz kubek- zestaw powinien być oznakowany).

 

- 09.02 (piątek)- wyjazd do pizzerii „U BENKA” w ramach „Międzynarodowego Dnia Pizzy”. Koszt wyjazdu pokryty ze składki RR.

- 13.02 (wtorek)- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka- serdecznie zapraszamy w tym dniu wszystkich gości na godzinę 13:00 (sala Jeżyków Liczebników- dół). Prosimy o ubiór, chłopcy: białe koszule i spodnie, dziewczynki: sukienki lub spódniczki, bluzki i rajstopy w kolorze białym. Myszki odegrają role bałwanków i śnieżynek, opaski na głowę zapewniają nauczyciele grupy.

- 14.02 (środa)- WALENTYNKOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI- POCZTA WALENTYNKOWA (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono).

- 23.02 (piątek)- BLOK URODZINOWY- w tym miesiącu swoje urodzinki świętują: Tymon, Nikola S., Lena. Prosimy Rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 26.02 (poniedziałek)- Realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”- „PAPRYKOWE WYZWANIE” (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono, żółto, zielono lub pomarańczowo. Prosimy również, aby każda Myszka przyniosła paprykę w jednym, wybranym przez siebie, kolorze).

 

Ponadto:

* Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.

* Realizacja innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”.

* Zajęcia sportowe

* GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców: każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.

* PROSIMY O DOSTARCZENIE CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH

 

STYCZEŃ

W WIELKIM SKRÓCIE:

09-12.01- WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

12.01Blok urodzinowy dzieci urodzonych w miesiącu styczniu. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

15.01Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce – dzieci przychodzą przebrane w stroje karnawałowe.

18.01Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka- serdecznie zapraszamy w tym dniu wszystkich gości na godzinę 13:00  (sala Jeżyków Liczebników- dół). Prosimy o ubiór, chłopcy: białe koszule i spodnie, dziewczynki: sukienki lub spódniczki, bluzki i rajstopy w kolorze białym. Myszki odegrają role bałwanków i śnieżynek, opaski na głowę zapewniają nauczyciele grupy.

19.01wyjazd do Warmińsko- Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej (Stare Miasto) na zajęcia edukacyjne pt. „Dzielny lew Eryk u fryzjera”. Koszt wyjazdu pokryty ze składki RR.

Ponadto:

 • Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”- utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych: koło, kwadrat, trójkąt, zapoznanie z prostokątem.
 • Realizacja innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”.
 • GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców : każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.

GRUDZIEŃ

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- ZAPRASZAMY RODZICÓW, DZIECI do udziału w akcji:

 • „Kartka Bożonarodzeniowa dla Seniora od Juniora”
 • SERDECZNA KARTECZKA (wykonanie kartek dla OSÓB SAMOTNYCH, STARSZYCH, BEZDOMNYCH- przebywających w ośrodkach pomocy oraz wsparcia). Zachęcamy do wykonania kartek wspólnie z dzieckiem w domu i przekazanie ich do nauczycielek grupy „Myszki Matematyczki”.

- 05.11 (wtorek)- „Zielony gość” – wspólne ubieranie choinki w Sali.

- 06.12 (środa)- Wyjazd do MULTIKINA na projekcję filmu „GWIAZDKA KLARY MUU” w ramach MIKOŁAJEK (w tym dniu Myszki przychodzą ubrane w miarę możliwości na czerwono). Prosimy o wpłacanie 14 zł- koszt biletu, natomiast koszt przejazdu do kina zostanie pokryty z Funduszu Rady Rodziców (200zł).

- 07.12 (czwartek)- „Bałwanek ze słoika”- (w tym dniu przyniosę do przedszkola mały słoik/ 300 ml, bez nakrętki i etykiety).

- 08.12 (piątek)- „WIGILIA PRZEDSZKOLNA” (w tym dniu Myszki przychodzą do przedszkola w strojach odświętnych).

- 11.12 (poniedziałek)- Cykliczne zajęcia z „TEATR 3 WALIZKI” (koszt zajęć pokryty ze składki grupowej).

- 11.12 (poniedziałek)- tego dnia w godzinach 13 :00 - 15:30 odbędzie się ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz słodkie wypieki w postaci babeczek- muffinek oraz ciasteczek. Gorąco zachęcamy rodziców do wypieku babeczek, ciasteczek i przekazania ich na kiermasz. Wszystkie wypieki należy dostarczyć do nauczycieli rano w dniu kiermaszu. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na wzbogacenie bazy dydaktycznej przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

- 12.12 (wtorek)- MYSZKOWE KUCHCIKOWO- wykonanie świątecznych „Pierniczków”.

- 13.12 (środa)- uroczystość grupowa „Przedszkolny Wieczór Wigilijnyzapraszamy Rodziców do przedszkola na godz. 1530. Prosimy o przygotowanie strojów na tej wyjątkowy dzień- CHŁOPCY STRÓJ PASTUSZKA; DZIEWCZYNKI- STRÓJ ANIOŁKA.

- 15.12 (piątek) BLOK URODZINOWY dzieci urodzonych w miesiącu GRUDNIU. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 18. 12 (poniedziałek)- Realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”- „CEBULOWE WYZWANIE” (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na żółto lub fioletowo).

 

Ponadto:

* Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.

* Realizacja innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”.

* Zajęcia sportowe w GRUDNIU: 7, 8.

* GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców : każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.

- ZAPRASZAMY Myszki Matematyczki wraz z Rodzicami do udziału w grupowym rodzinnym konkursie plastycznym „CHOINKA MOICH MARZEŃ”

 

Grupowy konkurs plastyczny dla Myszek Matematyczek i ich Rodziców

„CHOINKA MOICH MARZEŃ”

 

Zapraszamy dzieci z grupy „Myszki Matematyczki” i ich Rodziców

  do udziału w świątecznym grupowym konkursie plastycznym.

 

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej– choinki bożonarodzeniowej – na kartce A4

przy użyciu różnych technik plastycznych, w których można wykorzystać:

farby, kredki, pastele, kolorowe papiery, wycinanki, bibuły, materiały tekstylne, włóczkę, plastelinę oraz inne.

 

Prace przyjmowane są do dnia 8 grudnia 2023 r. u nauczycielek GRUPY II.

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas uroczystości grupowej

„Przedszkolny Wieczór Wigilijny” dnia 13.12.2023 roku.

POWODZENIA :)

 

LISTOPAD

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

08.11– Dzień zdrowego śniadania- w tym dniu każda Myszka przynosi jedno ulubione warzywo z którym lubi jeść kanapkę.

09.11– Cykliczna przygoda z „Teatrem 3 walizki”- zajęcia teatralne - koszt zajęć pokryty ze składki grupowej.

10.11– Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości – w tym dniu Myszki przychodzą w stroju galowym. Dziewczynki prosimy o ubiór w białą bluzeczkę oraz białe, kryte rajstopki- czerwone spódniczki zapewnia przedszkole.

14.11– wyjazd Myszek na Główną Pocztę w Elblągu, zwiedzanie zaplecza poczty. Koszt wyjazdu pokryty ze składki RR. W tym dniu dzieci przychodzą najpóźniej do godziny 7:40.

16.11– wyjazd do Warmińsko- Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej (Stare Miasto) na zajęcia edukacyjne pt. „Dzielny lew Eryk u fryzjera”. Koszt wyjazdu częściowo pokryty ze składki grupowej oraz RR.

21.11– realizacja projektu Witaminki, BURAK BRUNO. Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były w miarę możliwości w kolorach zbliżonych do buraka.

22.11– realizacja projektu Witaminki, BURAK BRUNO – zajęcia kulinarne- Kuchcikowo.

23.11– Blok urodzinowy dzieci urodzonych w miesiącu listopadzie. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

27.11– Dzień Misia- Myszki do przedszkola przynoszą ulubionego PLUSZOWEGO MISIA.

27.11– Zebranie z Rodzicami – podsumowanie obserwacji wstępnej, godzina 15:30.

30.11– Andrzejki - w tym dniu mile widziany ubiór czarodziejów i czarodziejek

 

Ponadto:

 • Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.
 • Realizacja innowacji metodycznej „ Nasz Literkowy Świat”.
 • Zajęcia sportowe w listopadzie: 7, 8, 17, 24,
 • GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców : każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.
 •  

PAŹDZIERNIK

TEMAT BADAWCZY:

"JESIEŃ NA PALUSZKACH SPACERUJE W PARKU I ROZDAJE WSZYSTKIM SWE SKARBY W PODARKU"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 03.10 (wtorek)- Realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”- „DYNIOWE WYZWANIE”- (w tym dniu dzieci przychodzą ubrane w miarę możliwości na pomarańczowo- wystarczy jeden element w tym kolorze). Do przedszkola przyniosę: 1 małą ozdobną dynię.

- 05.10 (czwartek)- rozpoczynamy cykliczną przygodę z „Teatrem 3 walizki” (zajęcia w miesiącu X odbędą się 2x w miesiącu; koszt za miesiąc X- 10 zł od dziecka- zostanie pokryty ze składek GRUPOWYCH; kolejne zajęcia będą uzależnione od harmonogramu grupy Myszki Matematyczki ).

- 10.10 (wtorek)- Wycieczka do Nadleśnictwa „Zaporowo” (prosimy Rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godziny 7:30. Planowany wyjazd 8:15).

- 11.10 (środa)- "Jesteśmy księżniczkami- jesteśmy super Dziewczynami!"- uroczystość grupowa z okazji Dnia Dziewczynki (prosimy, aby dziewczynki w tym dniu ubrane były w sukienki).

- 13.10 (piątek)- Akademia słowno – muzyczna z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ (w tym dniu Myszki Matematyczki przychodzą ubrane na galowo).

- 18.10 (środa)- Jesienne zdjęcia w przedszkolu (zakup zdjęć nieobowiązkowy).

- 26.10 (czwartek)- zajęcia z „Teatr 3 walizki”.

- 27.10 (piątek)- BAL JESIENI uroczystość przedszkolna; w tym roku Myszki Matematyczki przebierają się za WIEWIÓRKI lub LISKI (prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom odpowiedniego stroju).

 

- Zapraszamy „Myszki Matematyczki” i ich Rodziców do wzbogacenia naszego kącika przyrody w skarby jesienne np. kasztany, żołędzie, wrzosy itp.

- „SERDECZNA KARTECZKA” (IV edycja)- udział w projekcie plastyczno- technicznym (wykonanie kartek dla KURIERA, PRZEWOŹNIKA). Zachęcamy do wykonania kartek wspólnie z dzieckiem w domu i przekazanie ich do nauczycielek grupy „Myszki Matematyczki”.

- REALIZACJA PROJEKTU „Bezpieczny El- Przedszkolak” (02- 20.10.2023 r.); w ramach projektu w naszej placówce odbędą się spotkania z przedstawicielami służb mundurowych- POLICJA, STRAŻ POŻARNA, POGOTOWIE, itp.:

* POLICJA (02.10.2023 r.- poniedziałek)

* STRAŻ POŻARNA

 • Spotkanie ze strażakiem w przedszkolu (16.10- poniedziałek)
 • Próbna ewakuacja (17.10- wtorek)

* STRAŻ MIEJSKA (18.10.2023 r.- środa)

 

- „GODZINY DOSTĘPNOŚCI nauczycieli dla rodziców” z grupy „MYSZKI MATEMATYCZKI” w miesiącu PAŹDZIERNIKU: każdy poniedziałek: 10:00-11:00; każdy wtorek: 11:00-12:00.

WRZESIEŃ

TEMAT BADAWCZY:

"PRZYJACIÓŁ POZNAĆ CZAS, PRZEDSZKOLE WITA NAS"

 

W WIELKIM SKRÓCIE:

- 07.09- WAKACYJNE WSPOMNIENIA-  w tym dniu Myszki przynoszą pamiątki z wakacji.

- 15.09- Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI- odkrywanie swoich mocnych stron i talentów,  mile widziany ubiór w kropki.

- 20.09-  Uroczystość grupowa w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - nadanie nazwy grupie „Myszki Matematyczki”- prosimy, aby dzieci w tym dniu przebrane były za myszki.

- 22.09- Blok urodzinowy dzieci urodzonych w miesiącu wrześniu i sierpniu. Prosimy rodziców o przygotowanie zdrowych przekąsek.

- 29.09- DZIEŃ CHŁOPAKA – uroczystość grupowa.

 

Ponadto:

 • W miesiącu wrześniu planowana jest wycieczka do Nadleśnictwa Zaporowo – ścieżka edukacyjna, wszystkie informacje dotyczące wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym.
 • Realizacja innowacji matematycznej „Podróż do Krainy Liczydełko”.
 • Realizacja innowacji metodycznej „Nasz Literkowy Świat”