MYSZKI MATEMATYCZKI

Izabella Strzałkowska

CO NAS CZEKA W MARCU

Temat badawczy:

- 03.03 (wtorek)- WYJAZD DO TEATRU im. Aleksandra Sewruka na warsztaty. Jedziemy busem (prosimy Rodziców o wpłatę 5zł na zajęcia).

- 10.03 (wtorek)- MYSZKOWE KUCHCIKOWO –do przedszkola przynoszę swój ulubiony owoc.

- 12.03 (czwartek)- WYJAZD DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ „NIEZAPOMINAJKA” ( prosimy Rodziców o wpłatę 5zł na przejazd)

- 16.03 (poniedziałek)-MUZYKĄCIK U MYSZEK MATEMATYCZEK- MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY-WIOSNĘ BUDZIMY. Zajęcia muzyczno-ruchowe, gra na instrumencie, kodowanie .

- 18.03 (środa)-  RODZICE DZIECIOM (występ Rodziców naszej grupy)-„O smoku Kurzawie i dziwnej chmurze".

- 20.03 (piątek)- ŚWIATOWY DZIEŃ WODY-Bardzo prosimy oby tego dnia dzieci były ubrane na niebiesko. Będziemy kręcić teledysk.

- 26.03 (czwartek)- Przyjazd do przedszkola grupy teatralnej, przedstawienie o tematyce wiosennej, (koszt zostanie pokryty ze składek grupowych)

- 27.03 (piątek) –BAL WIOSNY . Bardzo prosimy o przebranie dzieci zgodnie z tematyką balu

- 30.03 (piątek)- BLOK URODZINOWY (prosimy Rodziców o przygotowanie świeżych owoców, soków, itp.)

Ponadto:

- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

- KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

- PODRÓŻ DO KRAINY LICZYDEŁKO

- AUTOCHODZIK

-KODOWANIE NA DYWANIE

- Zapraszamy wszystkich członków rodziny do aktywnego włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”

CO NAS CZEKA W LUTYM

Temat badawczy: Idzie luty... podkuj buty

- 05.02 (środa)- Zabawa matematyczna „Bałwanki”- przeliczanie w zakresie 6, rozpoznawanie zapisu graficznego poznanych cyfr (w miarę możliwości do przedszkola przyniosę guziki)

- 10.02 (poniedziałek)- Wyjście do pizzerii „La Capra” w ramach „Międzynarodowego Dnia Pizzy”- udział w zajęciach warsztatowych (prosimy Rodziców o wpłacanie 15zł- koszt warsztatów)

- 11.02 (wtorek)- „Marakasy”- wykonanie własnego instrumentu (do przedszkola przyniosę jedną małą plastikową butelkę z zakrętką- bez etykiety)

- 14.02 (piątek)- Wyjazd do Szkoły Muzycznej na „Koncert walentynkowy” (prosimy Rodziców o wpłacanie 5zł- koszt wejścia na koncert; koszt przejazdu zostanie pokryty ze składek grupowych; w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na galowo)

- 14.02 (piątek)- POCZTA WALENTYNKOWA

- 17.02 (poniedziałek)- „ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA(do przedszkola przyniosę maskotkę kota, jeśli taką posiadam)

- 28.02 (piątek)- BLOK URODZINOWY (prosimy Rodziców o przygotowanie świeżych owoców, soków, itp.)

Ponadto:

- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY- realizacja tematu „Ruch to ważna sprawa – Kubuś dzieciom podpowiada”

- KREATYWNY PRZEDSZKOLAK- „Śnieżna Kraina”- wykonanie makiety 3d

- Podróż do Krainy Liczydełko- zapoznanie z nominałami  waluty polskiej 1zł, 2zł, 5zł