•  

Nawet gdy słońce na niebie nie świeci – uśmiech radość wszędzie wznieci. Milutkiego całego tygodnia, mnóstwa przyjemności i radości życzymy Wam! Choć ostatni tydzień spędzamy razem i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mamy nadzieję że ostatnie dni przed wakacjami upłyną Wam z nami przyjemnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Hej przygodo!

 

Kto z nas nie lubi podróżować zwiedzać, poznawać nowe miejsca, uczyć się̨ ciekawostek i poznawać historie rożnych miejsc? Podróże są̨ wspaniałe! Podróże kształcą. W linku znajdziecie ciekawą piosenkę wysłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=bugTfbGPzJ4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2qSgdp0c04PEkWOfqKmXx5zXQ0PE5hDZFas6izPoewmMPzj2si-PEza1g

Źródło: YT

 

Działania celowe rączki świetnie wspomagają rozwój motoryki małej. Piramidki to zabawka z recyklingu pozwalająca dziecku bawić się w dowolny sposób.

Potrzebne będą:

* tektura

* zakrętki po deserach owocowych w tubkach dla dzieci

* zakrętki od butelek, np. po mleku

* klej

* taśma klejąca

* nożyczki

Link : https://www.facebook.com/groups/blizejprzedszkola/permalink/689441911899211/

Źródło: FB

 

Przygotuj kartkę̨ z bloku i pastele, kredki, farbki. Pobudź́ swoją wyobraźnię i stwórz własna wymarzoną podróż. Jesteście gotowi? Pamiętajcie pochwalić się pracą w komentarzu na FB. Czekamy niecierpliwie gdzie to nasze Przedszkolaki marzą wyjechać :)

Link: https://drive.google.com/drive/folders/18Oe2laqjqDh9_Bnm6_itZYkq4JRZsSlk?usp=sharing

 

 

Po wykonaniu zadania koniecznie dajcie znać w komentarzu ile ananasów udało Wam się zdobyć?

Link: http://www.matzoo.pl/zerowka/co-nie-pasuje_49_350

Źródło: matzoo

 

 

Witam Was w ten piękny poniedziałkowy poranek. Ten tydzień poświęcony jest zwierzętom na wsi i w domu.  Czy wiecie kto to jest rolnik?

Rolnik to osoba, która  uprawia ziemię. Przygotowuje ziemię do sadzenia, wysiewa nasiona, pielęgnuje rośliny, zbiera plony i je sprzedaje. Praca rolnika jest ciężka i uzależniona jest od pory roku i pogody. W swojej pracy rolnik korzysta z wielu maszyn i pojazdów. Oprócz roślin często hoduje zwierzęta.

Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmiku o maszynach  i narzędziach rolniczych.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=vO5NvfQ92bc&t=5s

A następnie wykonajcie karty pracy str. 66-67.