•  

Hej, hej Dzieciaki :) Jesteście gotowi na nowe moduły :) Cieszymy się, że Nasze propozycje realizujecie i świetnie się przy tym bawicie, oby tak dalej… Pamiętajcie pochwalić się w komentarzach na FB swoimi dziełami :)  No to co, zaczynamy?......... Do dzieła Przedszkolaki :)

 

Dzień Dobry! Dzisiaj chciałybyśmy zaprosić Was do przypomnienia sobie zasad o bezpieczeństwie podczas drogi do przedszkola. Poproście osobę dorosłą, aby kliknęła Wam link. Znajdziecie w nim filmik przypominający zasady bezpieczeństwa. Miłego oglądania.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=6r-fdr_CcPM

 

„Odblaski zapewniają bezpieczeństwo na drodze, więc Śpiewające Brzdące chętnie je noszą, Wy też?”. Może zaśpiewacie piosenkę i ułożycie do niej jakiś układ? Wasze interpretacje do piosenki możecie pokazać Nam w komentarzach na FB nagrywając krótki filmik. Czekamy na Wasze twórcze występy :) Do śpiewania i tańczenia Przedszkolaki :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=xOUCbUyVy5Y

 


Jak wspomagać naukę posługiwania się nożyczkami? Jak zachęcić dziecko do prawidłowego trzymania nożyczek. Oto nasza propozycja.

Potrzebne będą:

*  zakrętka i gwint  po deserze owocowym w tubce dla dzieci

* 3 druciki ozdobne o długości ok. 15cm

* duży pompon

* ruchome oczy

* sznurek ok. 50cm

* nożyczki

* igła z nitką

* klej uniwersalny

Link: https://www.gamazbik.com/post/nauka-samodzielno%C5%9Bci-zabawa-wspomagaj%C4%85ca-uczenie-dziecka-pos%C5%82ugiwania-si%C4%99-no%C5%BCyczkami

 

Macie w domu rolki po papierze toaletowym bądź ręcznikach papierowych? Dziś mamy dla Was zabawy z ich wykorzystaniem.

Potrzebne będą:

* rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych

* kolorowe kartki

* kawałki tektury

Link: http://www.kreatywniewdomu.pl/2020/04/zabawy-z-rolkami.html

 

- Przed nami miesiąc maj i ważne święta dla naszej ojczyzny. W związku z tym przygotowaliśmy dla was wiersz. Zachęcamy Was do podejmowania prób samodzielnego czytania. Obejrzyjcie proszę film "Polak Mały!" film o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=FJ83BRqFPBA

Odpowiedzcie na pytania: Co posiada każde państwo?, Jakie są symbole narodowe Polski?

- Na koniec wypełnijcie proszę kropki odpowiednim kolorem. Możecie użyć w tym celu plasteliny, kolorowy papier, farby to wszystko zależy od Was.  (Karty pracy str. 14-15 utrwalanie poznanych liter)

POLSKA_KROPKI