•  

Hej, hej Dzieciaki :) Nasz wirtualny tydzień ucieka tak szybko, jak w wierszu Wandy Chotomskiej „Poniedziałek idzie przodem, za nim Wtorek ciągnie Środę…” :) Właśnie dziś kończymy modułowe spotkania z Wami… czeka Nas kilka dni odpoczynku :) Ale spokojnie, w poniedziałek znowu się widzimy :) Zapraszamy do skorzystania z dzisiejszych propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie :) Miłej środy, może w końcu doczekamy się pięknej pogody… :)

 


Witamy Was kochane przedszkolaki w ten piękny poranek. Dziś chciałybyśmy, aby ten dzień zaczął się od obejrzenia filmiku o myszce i jej dobrych manierach. Usiądźcie wygodnie. Miłego oglądania :)

Link: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=YPlUtgcMwuE&fbclid=IwAR28B8lNlHePaRo_GE2XQmvvgR5LFQquoUSyMv3XiAH47VcWCJpKBZCTaSw&app=desktop

Źródło: YT

 

Macie ochotę na świetną zabawę, miłą w dotyku, w której można się trochę pobrudzić…? Jeśli tak, to zapraszamy do rysowania paluszkiem po mące :) Ciekawie brzmi prawda :) W linku poniżej znajdziecie gotowe karty do odwzorowania, możecie również rysować wzory na mące według własnego pomysłu :) Powodzenia :)

Potrzebne będą:

- tacka

- mąka, kasza manna lub inne materiały sypkie po których można rysować

Link: https://ztorbynauczycielki.pl/paluszkiem-po-mace-czyli-usprawniamy-paluchy/?fbclid=IwAR0U2SjYHLPgPSrlZtyySs9djdDpo0-1AgXAxY2SIuMdw1BSoL-CMjcsCC0

Źródło: ztorbynauczycielki

 

Jak wykorzystać urocze klamerki ze zwierzątkami, a jednocześnie poćwiczyć liczenie? Ta zabawa wspomaga też motorykę małą i kształtuje prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, co przyda się później w nauce pisania. U nas dzisiaj królują sówki, ale klamerki mogą być z innym ciekawym motywem.

Potrzebne będą:

* rolka po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym

* kawałek kartonu

* farby plakatowe

* pędzelki

* kawałek wytłaczanki po jajkach

* plastelina

* klamerki (opisie zabawy z motywem sowy), ale możecie wykonać je samodzielnie (narysujcie i wytnijcie ulubione zwierzątko; przyklejcie do klamerki i gotowe)

* czarny marker

* klej uniwersalny w płynie

Instrukcja wykonania i opis zabawy dostępna w linku: https://fiorelki.pl/w-co-sie-bawic/matematyczne-sowki/

Źródło: fiorelki

 

Przedszkolaki, dzisiaj proponujemy Wam wykonanie pracy plastycznej nieco inaczej… „Sznurkiem malowane” :) Zapewniamy ciekawy efekt końcowy :) Miło nam będzie podziwiać Wasze prace, zapraszamy do umieszczania zdjęć w komentarzach na FB :)

Potrzebne będą:

- papier A3

- farby

- miękki sznurek (np. włóczka)

- pędzle

- nożyczki

- taśma klejąca

- tacki na farby

- coś do przyciśnięcia papieru- mogą być po prostu ręce :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=jzc6aw_CKBc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2flMX_Ru-lmJbiFteMyhwGhc9aljmAjrpa1W6j0YxNhJzCAxWPviVowvY

Źródło: YT

 

Kochani, dziś wskoczymy do wody! :)

Let's swim and sing together!  Popływajmy! :)

A pływając, zaśpiewajmy :) Piosenka Wam znana, powtarzająca części ciała:

Link: https://supersimple.com/song/jellyfish/

A tutaj już pomysł na obiad: Octopus Pizza!

Link: https://supersimple.com/article/octopus-pizza/

Pyszna pizza z ciasta francuskiego, składniki oczywiście dowolne :) Dajcie znać czy udało Wam się ją zrobić razem z rodzicami :)

Dla chętnych dzieci gra. Gra, w której możecie sprawdzić swoją znajomość alfabetu! :) A macie na to tylko 30 sekund!!! Trzymam kciuki! :)

Link: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/games/abc-countdown

A to już tak dla przypomnienia : https://supersimple.com/song/alphabet-is-so-much-fun/

Have fun everyone!