•  

Kochane Dzieciaczki, WITAMY WAS w ten poniedziałkowy poranek. Mamy nadzieję, że weekend upłynął Wam w cudownym nastroju i jesteście gotowi na nowe wyzwania, jakie Wam przygotowałyśmy. Bawcie się dobrze i pamiętajcie żeby pochwalić się Waszymi działaniami w komentarzach na przedszkolnym FB. Powodzenia!

 

Grudzień to miesiąc, który niesie wiele miłych niespodzianek, zimowy śnieżek, prezenciki od Mikołaja, ale przede wszystkim święta Bożego Narodzenia spędzane w gronie rodzinnym. Na dziś proponujemy filmik edukacyjny przedstawiający polskie zwyczaje oraz symbole Świąt Bożego Narodzenia. Oglądajcie i słuchajcie uważnie, a potem poprawnie odpowiedzcie na pytania Quizu.

Która tradycja świąteczna podoba się Wam najbardziej?  Możesz stworzyć już świąteczny rysunek :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=rxRyK21HK1M

Źródło: YT EduKredka

 

Kochane Przedszkolaki dzisiaj troszkę się poruszamy, zapraszamy Was na trening fitness z Lulisią i Lulitulisiami, Przygotujcie butelkę wody i do dzieła!

Link: https://youtu.be/9iOLdoHhLpc

Źródło: Youtube

A teraz poćwiczmy naszą pamięć i spostrzegawczość :) Przyjrzyjcie się uważnie, co znajduje się na obrazku i spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Odpowiedzcie na pytania dotyczące obrazka. Komu udało się bezbłędnie odpowiedzieć na wszystkie pytania?

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Mhu4EauFbo4

Źródło: Sówka Zosia (YT)

 

Kochane 6-latki :) w tym module znajdziecie specjalne zadanie tylko dla Was :). Dobrze wiemy, że prawie wszystkie literki już znacie  i chętnie zadanie to wykonacie :). Miłej zabawy Jeżyki Liczebniki :)

Do wykonania tego zadania będziecie potrzebować:

- klocki lego, duplo

Link: https://dzieciakiwdomu.pl/2015/11/litery-z-lego-duplo.html?fbclid=IwAR2rzSam-7xHX8mCTmxqQ4COmzqSeaBsf2VC4ghvpiJiAf8BlpA1DDatT60

Źródło: dzieciakiwdomu.pl

Jeżyki Liczebniki, dodatkowo wykonajcie KARTY PRACY cz. 2 na stronie 27- doskonalimy percepcję wzrokową (przeliczanie, przedstawianie liczebności za pomocą zbiorów zastępczych).