•  

Dzień Dobry kochane Przedszkolaki witamy Was w środkowy dzień tygodnia :) tak, tak kochani na myśli mamy środę :). Jesteście chętni na kolejne zadaniowe przygody z nami? Pewnie tak :). Zapraszamy do wspólnej zabawy…. Pamiętajcie pochwalić się fotkami w komentarzach pod modułami na przedszkolnym FB :). Powodzenia :).

 

Kochani, czas na grę interaktywna utrwalającą umiejętności matematyczne związane z osią symetrii - poszukiwanie drugiej połowy obrazka, figury geometrycznej lub wzoru. Powodzenia kochani :)

Link: https://www.topmarks.co.uk/symmetry/symmetry-matching

Źródło: topmarks.co.uk

 

Drogie dzieciaczki sprzątanie wcale nie musi być takie straszne.... wystarczy odrobina wyobraźni, fajna muzyczka i mieszkanie na Święta posprzątane :) przyjemne z pożytecznym… Miłej zabawy :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=466oxBC2ETI

Źródło YouTube

 

Drogie dzieci, a teraz zapraszamy Was do wytężenia waszych umysłów. Wybierzcie sobie dwie karty, które chcielibyście wykonać. Poproście rodziców, by przeczytali wam polecenia, a sami spróbujcie wykonać te polecenia. Życzymy wam przyjemnej pracy.

Link: https://docs.google.com/document/d/1a49Ezakd-ReIXOt7mAyQl11eTlWUhpKc/edit?fbclid=IwAR0rJhLUKvZsmDSnIh3hbS2my0rtHpsFGAEOyPfSllJf4hSUrDxqzvi6IMk

 

Drogie Jeżyki Liczebniki. Przygotowałyśmy dla Was zadanie matematyczne. Uważajcie kochani! na pozór proste zadanie będzie potrzebowało dużego skupienia Waszej uwagi :). Powodzenia! W linku znajdziecie podpowiedź, jak wykonać to ćwiczenie :)

Będziecie potrzebować :

- miska plastikowa

- foremki

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Yihj5uYUnI0&fbclid=IwAR3xrfW7LCbgIxJtQ2VCzNBXJxvs5BO4cgMmNtcHFQH615ntsLNuXU89gko

Źródło:YouTube

 

Czas na utrwalenie cyfr od 1 do 10 ;) Jeśli macie możliwość- kliknijcie w link i wydrukujcie puzzle matematyczne…. pokolorujcie, wytnijcie po śladzie….. kolejnym krokiem jest….. dopasowanie puzzli ;) Powodzenia Jeżyki  :)

Link:  https://docs.google.com/document/d/1zlLmK5enBnoDHbbsx62KhnAThr6zCIO-/edit?usp=sharing&ouid=115932358180063953057&rtpof=true&sd=true

 

Dodatkowo wykonajcie zadania:

- KARTA PRACY cz. 2 s. 28– świąteczne sudoku

- KARTA PRACY cz. 2 s. 29– ćwiczenia grafomotoryczne, rysowanie po śladzie i kolorowanie zgodnie ze wskazanym kryterium

 

Wiadomość od Pani Basi:

Hello! How are you?

Witam Was w ten cudowny zimowy dzień!

Dziś przypomnimy sobie piosenkę o naszym Mikołaju :)

https://supersimple.com/song/santas-on-his-way/

Dajcie znać w komentarzach na FB czy macie w domu takie same zabawki, które poznaliśmy w piosence :)

See you soon!