•  

Wesoło razem Was witamy! Hip,Hip,Hura w ten piątkowy poranek. Tak ,tak kochane przedszkolaki :) piątek ,piąteczek, piątunio. Dziś przychodzimy do Was z kolejnymi ciekawostkami. Mamy nadzieję, że jesteście ciekawi, co dla Was zaplanowałyśmy :)

 

Jak mija Wam ten przedświąteczny czas? Dzisiejszą propozycją są zagadki słowne. Poproście rodziców o przeczytanie, zastanówcie się chwilkę i jaka jest odpowiedź?

Link: https://miastodzieci.pl/zagadki/zagadki-o-bozym-narodzeniu/

Źródło: maiastodzieci.pl

 

A może się trochę poruszamy? Co prawda za oknem śniegu już nie ma, ale może razem z Wami dzięki pokazywaniu i nauce tej piosenki o śnieżynce znowu zacznie padać śnieg i święta Bożego Narodzenia będą białe. Gotowi? :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=pEchsvqTwDg

Link: https://www.youtube.com/watch?v=uhX7ifH9HZE

Źródło: YouTube

 

Ulepimy dziś bałwana? Drogie dzieci zachęcamy Was do zabawy z masy solnej. Na pewno każdy w domu ma mąkę, sól i wodę. Można wyczarować cuda. Bałwanek? Choinka? Bombki? A może coś jeszcze innego. Po wysuszeniu można pomalować farbami na ulubiony kolor. W linku podsyłam przepis na sprawdzoną masę solną.

Link: https://www.haart.pl/2018/03/przepis-na-mase-solna/

Źródło: haart.pl

 

Kochane Jeżyki Liczebniki przygotowałyśmy dla Was układankę logiczną. Poproście osobę dorosłą o pomoc. Podpowiedzi potrzebne do wykonania zadania znajdziecie klikając w link. Powodzenia :)

Link: https://mojedziecikreatywnie.pl/2013/07/przekadanka-logiczna-dla-maych-i-duzyc/

Źródło: mojedziecikreatywne.pl

W drugiej części zadania popracujemy z KARTAMI PRACY:

- cz 2 s.32- uzupełnij ilustrację wigilijnego stołu

 

Wytężmy wzrok, poćwiczmy koncentrację i pamięć. Mamy dla Was propozycję układania prześlicznych puzzli świątecznych. Wystarczy wejść na stronę i do dzieła. Które puzzle podobają się wam najbardziej?

Link: https://puzzlefactory.pl/pl/kategorie/boze-narodzenie

Źródło: puzzlefactory.pl