•  

Hej, hej Przedszkolaki. Kolejny dzień przed Nami i kolejne moduły wędrują do Was. Chcielibyśmy wprowadzić Was w klimat świąt, które zbliżają się wielkimi krokami….. Świąt Wielkanocnych :) miło, że jesteście z Nami wirtualnie :) Czekamy na Wasze fotorelacje w komentarzach na FB :) Trzymajcie się cieplutko i zdrowo :)

 

Mamy dla Was dzisiaj opowiadanie, do którego przeczytania wraz z rodzicami zachęcamy. Poproście rodziców aby przeczytali Wam opowiadanie, a następnie spróbujcie odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu. Liczymy na Was.

- A teraz spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Co robiło słonko?, Kogo obudziło jako pierwsze, drugie, ...?, Dlaczego słonko budziło bazie, kurczaczka, zajączka i baranka?, Jakie święta zbliżają się do nas wielkimi krokami?, Jakie znasz tradycje Świąt Wielkanocnych? (święcenie koszyka, robienie pisanek, biały obrus, wielkanocne śniadanie, śmigus-dyngus)

- Wiemy, że lubicie zagadki, dlatego mamy kilka dla Was. Bawcie się dobrze.

TEKST OPOWIADANIA_ ZAGADKI

- Zachęcamy do wysłuchania piosenki

Link: https://www.youtube.com/watch?v=OCmZrAz3t-U

 

Słońce mocniej grzeje, ciepłe już poranki, a my z naszą babcią robimy pisanki. Mama piecze ciasta, kupiła baranka. My jej pomagamy od samego ranka. Bo już nadchodzą Wielkanocne Święta i cała rodzina jest uśmiechnięta. Drogi rodzicu przeczytajcie wierszyk, porozmawiajcie z dzieckiem na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Pomoże Wam w tym filmik, kliknijcie w link. Do zajęć dla chętnych dołączamy kartę pracy. Miłej zabawy.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=feWmihyw5eM

 

Wielkimi krokami zbliżają się do Nas święta wielkanocne, a jak Wielkanoc to kurczaczki, baranki, zajączki, koszyczek i......... jajka :) Mamy dla Was propozycje doświadczeń z jajkiem w roli głównej od "Mama w domu". No to co.... zaczynamy :)

Link: https://www.mamawdomu.pl/2016/03/eksperymenty-z-jajem-czyli-7-pomyslow-na-doswiadczenia-z-dziecmi.html?fbclid=IwAR0kdhVFPCe6PIlGNgzy9B8Ve_LgfkGVgvzf7bmUYHsCqczjmp0Foma1qVA

 

Dzisiaj mamy dla Was super piosenki z miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, które powodują nieustający wesolutki nastrój :) Takie piosenki jak  "Bocian i Żaby", "Idzie Wiosna polną drogą", "Kolorowe pisanki", "Wielkanocne zajączki" to tylko kilka spośród 16 utworów. Życzymy miłego śpiewania :)

Link: https://www.facebook.com/blizejprzedszkola/photos/a.241251786822/10158316080091823/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARBkrqXTljTACHCPw5UFyvyK31TvVOHRlmvorWI1hYAwiILJJoR4shgzy_S3PefcN2b7Aw9rqB73Rjovk6GzljIsCf6k57sA0U31iXMoUD7lbXEdi7WjP_f-C635Xxz2YHrlSi6LthiKsgF-qeHCen_2voReeQfx-CMsIve4NgxSUbEBSu783geB_AIVYBZX79lAP5M4MjtkzIiMSAJWXa6T_b1mCVq7jpJR16uVfXPIOJJAW0xYMbkooHYgVqHO548Lb9KX1ELx1JNepeausq0JWjABYrOXXhbOV2P7mxgX6lSwZc11kuydv4vXsTg6c1qIunCQGxfynOJXAakWJW93DXLPtsE2aqgbqggUAehScDkk&__tn__=-R

 

Drogie Przedszkolaki! W bardzo łatwy i kolorowy sposób możecie ustroić Wasze mieszkania na te święta :). Jest to doskonała ozdoba dla waszych kwiatków w doniczkach. Proponujemy Wam wykonanie baranków na patyczku z waszej ulubionej masy solnej :) Potrzebne wam będą: mąka, woda, sól, patyczki do szaszłyków, farby. Jak zrobić baranka na patyku? Zapraszamy Was i Rodziców do czerpania inspiracji ze strony Sztuk Niepoważna. Miło nam będzie podziwiać wasze prace, zapraszamy do umieszczania zdjęć w komentarzach :) Źródło: sztukaniepowazna.blogspot.com

Link: https://sztukaniepowazna.blogspot.com/2013/03/jak-zrobic-barankna-na-patyku.html

Link: https://sztukaniepowazna.blogspot.com/2013/03/jak-zrobic-baranka-na-patyczku.html

Kolejna nasza propozycja to zakręcony baranek. Bardzo prosty w wykonaniu z ciekawym efektem końcowym. Potrzebne będzie: nożyczki, 3 kartki papieru (biała, czarna, kolor, np. zielona), klej

Link: https://youtu.be/1DCmJ6BGgJE