•  

Kochani, mamy już środę :) jak ten czas leci, nieprawdaż ;) Dzisiaj wędrują do Was nowe moduły :) nie zapomnieliśmy również o kontynuacji realizacji programów przedszkolnych…… Już dziś zachęcamy Was do skorzystania z propozycji zadania z programu „Magiczna moc bajek” :) Życzymy miłego dnia i czekamy na Wasze relacje w komentarzach na FB :)

 

Witamy Was kochani z nową propozycją zajęć. Wysłuchajcie zagadki. Papierowe pięćdziesiątki, dwudziestki i setki. Metalowe dwójki, piątki prosto z portmonetki. Dziś chcielibyśmy Was zaprosić do świata?…. tak! pieniądza. Wysłuchajcie proszę krótkiego filmiku o tym skąd się wzięły pieniądze. Poproście rodziców żeby pokazali Wam banknoty i monety. Zrobione? Może macie pomysł jak inaczej powinny wyglądać pieniądze, spróbujcie je zaprojektować (narysować, namalować, wykleić…). Nie zapomnijcie o wklejaniu zdjęć w komentarzu na FB :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Y8s3pTobAYo

 

Drogie Przedszkolaki! Dziś będziemy ćwiczyć rzut do celu, a przy okazji utrwalimy liczby i poskładamy nasze skarpetki do pary :) Potrzebne nam będzie:

- sznurek, tasiemka

- kostka do gry;

- kartki i flamastry, kredki

- skarpetki :)

Link: https://www.janauczycielka.blog/2020/04/gra-w-rzuty.html?fbclid=IwAR34Iyh7tV9UDhJ2mgRQfFfHHdmatXVV4LEhmvg1gn2bc4-Ig5n5rfhKAXI

 


Witamy Was, zaczynamy kolejny tydzień. W tym tygodniu porozmawiamy o multimediach . Multimedia stanowią połączenie kilku różnych form przekazu informacji: tekstów, dźwięku, obrazów, ruchu, filmu. Służą do przekazywania informacji między ludźmi. Przygotowaliśmy dla Was zagadki. Liczymy na to, że bez trudu je odgadniecie. Wykonajcie zadania w swoich ćwiczeniach część 4 str. 3

ZAŁĄCZNIK- ZAGADKI

 

W nawiązaniu do cyklu materiałów na temat budowania gotowości szkolnej 6-latków, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 2 w Elblągu udostępniła “Historyjki” pomocne w pracy z dziećmi przy rozwijaniu ich kompetencji emocjonalno-społecznych. Serdecznie pozdrawiamy oraz życzymy efektywnej pracy i miłej zabawy.

Link: https://drive.google.com/drive/folders/1iVdnF3H_zQtkxl_DLsGZNPniw3bvL7Nh?usp=sparing