•  

„Powitania nadszedł czas, miło dzisiaj widzieć Was! Ręce w górę, mały skok, teraz w górę - hop, hop, hop!” :) Pamiętajcie, że Wasza „ekologiczna misja” nadal trwa... :)  Czy „Strażnicy Przyrody” są gotowi na nowe zadania? Jeśli tak, to zaczynamy….. Czekamy na Wasze dzieła w komentarzach na FB:)

 

 

Często myślimy, że nie uda nam się nauczyć przedszkolaka oszczędzania. Wydaje się nam, że tak małe dziecko niewiele rozumie z rozmów o pieniądzach. Ma przed sobą przecież jeszcze dużo czasu na edukację finansową. Tymczasem warto zacząć uczyć dziecko oszczędzania jak najwcześniej. "Jak możemy oszczędzać?" - zacznij od oszczędzania wody!

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Xmx2Yn5mutI

 

Przedszkolaki!  Czas na kolejne spotkanie z Kubusiem, naszym Przyjacielem Natury :) Kubuś dba o segregację śmieci i tworzy z nich coś nowego. Dlatego dziś wraz z Rodzicami możecie wykazać się pomysłowością i kreatywnością  jak Kubuś :) Zapraszamy Was do wyczarowania "Coś z niczego..."- śmiesznie brzmi prawda :) Waszym zadaniem będzie wykonanie zabawki lub przedmiotu z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami- śmieciami (puszki aluminiowe, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych). Czekamy na Wasze dzieła w komentarzach na FB:) Przedstawiamy kilka propozycji od "Papier Kamień Nożyczki", "Myśli małe i duże":

Link: https://pakano.pl/zrob-cos-z-niczego/

Link: https://kolecja.wordpress.com/2018/03/16/jak-zrobic-cos-z-niczego-recykling-100-pomyslow-na/

Życzymy dobrej zabawy :)

 

Wspaniałe Przedszkolaki- dziś kolejne przed Wani doświadczenie. Musicie wykazać się cierpliwością, ponieważ na efekt końcowy tego eksperymentu trzeba trochę poczekać i go poobserwować 😊 Zobaczycie jak woda wędruje ze szklanki do szklani oraz jak piękne mieszają się w nich kolory . Do eksperymentu potrzeba: 6 szklanek, ręcznik papierowy, wodę, barwniki lub wodę zabarwioną bibułą ( kolor- niebieski, żółty i czerwony). Pochwalcie się swoimi kolorami w szklankach 😊 czekamy na zdjęcia w komentarzu na FB 😊 Powodzenia 😊 Źródło: mojedziecikreatywne, activekids

 

Link: https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/04/eksperyment-wedrujaca-woda/

Link: https://activelittles.com/bleeding-art-science-experiment-for-kids/

 

Dzieciaki, czas się poruszać :) Zapraszamy Was do zabawy „PRZED WYRZUCENIEM ZGNIATAM BUTELKI!”, będą Wam potrzebne puste plastikowe butelki i karton :) Usiądźcie na dywanie, połóżcie przed sobą kartonowe pudełko i  wrzućcie do niego plastikowe butelki. Jak zauważyliście butelki się nie mieszczą, jak myślicie- co trzeba zrobić, żeby się zmieściły?. Oczywiście trzeba je zgnieść :) zgniatamy butelki nogami i ponownie wrzucamy do pudełka – teraz zmieściło się ich o wiele więcej! Jeżeli będziemy zgniatać plastikowe butelki przed wyrzuceniem, w koszu zmieści się ich więcej! To samo możecie robić z aluminiowymi puszkami czy kartonami. Tak postępuje „Kubusiowy Przyjaciel Natury”!

Może macie ochotę na  kolejną zabawę ruchową? Tym razem na torze wodnym z butelek :) jest to propozycja od „Moje Dzieci Kreatywnie”. Wystarczy za pomocą taśmy klejącej połączyć ze sobą wypełnione wodą butelki, stwórzcie z nich długi tor wodny :)

Link: https://mojedziecikreatywnie.pl/wp-content/uploads/2019/03/zabawy-ruchowe-dla-dzieci-46.jpg

 

Witamy Was w kolejnym tygodniu naszej zabawy. Zaczynamy dzisiaj od ćwiczeń oddechowych. Będą Wam potrzebne nożyczki i słomka do napojów. Najpierw powycinajcie gwiazdki z literami. Następnie za pomocą słomki umieśćcie wycięte gwiazdki na niebie. Pamiętajcie o zachowaniu prawidłowego toru oddechowego- wdech nosem, wydech ustami. Bawcie się, róbcie zdjęcia i wrzucajcie je w komentarzach na FB.

GWIAZDKI: https://drive.google.com/drive/folders/12toiNUB4-QwFX1GpTTCHuDZdPBVU3LsU?usp=sharing

Przyszedł czas na odrobinę gimnastyki. Mamy dla Was dwa zadania.

- Wesołe ćwiczenia sportowe  „Ruletka” zakręć kołem i zobacz co wypadnie.

- „ Taniec Zygzak”.  Zapraszamy do wysłuchania piosenki, spróbujcie nauczyć się wesołego tańca. Możecie do zabawy zaprosić rodzeństwo i rodziców. A może pójdziecie krok dalej i spróbujecie nauczyć się  piosenki. Po powrocie do przedszkola wszyscy razem zaśpiewamy i zatańczymy ten zakręcony taniec. Miłej zabawy :)

"Taniec Zygzak": https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs

"Ruletka":https://wordwall.net/pl/embed/982a6ee6774b4e4c808441ea6f4aa9ae?themeId=28&templateId=8&footer=false&nofullscreen&fbclid=IwAR1LVkFi-5VyTRRhGZxaGw58RDkcQRguNy0ildNbMh_KBEUpBsakyRa7RAg