•  

Hej, hej Przedszkolaki. Witamy się z Wami w czwartkowy poranek z czterema nowymi modułami. Nie zapomnijcie zostawić w komentarzach swoich fotorelacji z wykonanych zadań :) Pozdrawiamy Was serdecznie i wysyłamy dużo pozytywnej energii :)

 

Wiosna, wiosna...  a wraz z nią wiosenne kwiaty. Dziś spróbujmy stworzyć je na kartce.  Przygotuj tylko kolorową bibułę, klej, nożyczki, pędzel, pojemnik na wodę, kartkę papieru. Gotowi? zaczynamy.  Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was zdjęcia tych pięknych, kolorowych kwiatów. Czekamy na Wasze prace w komentarzach :)

TULIPANY

Link: https://www.facebook.com/blizejprzedszkola/photos/a.241251786822/10158303346051823/?type=3&theater

źródło: Bliżej Przedszkola

 

Wiecie już że mamy wiosnę. A wiosną przyroda budzi się życia, kwitną kwiaty, na drzewach pojawiają się pąki, robi się coraz bardziej zielono. Ale i na niebie robi się coraz głośniej, bo wróciły do nas ptaki, które odfrunęły jesienią. Przypomnijcie sobie te gatunki i posłuchajcie ich śpiewu. Może w czasie wycieczki do lasu rozpoznacie któregoś z nich.

Link: https://view.genial.ly/5e81faa63fea8d0db0df73ae/vertical-infographic-list-ptaki-przylatujace-wiosna-do-polski?fbclid=IwAR1srSqbEjt1Hqe0aVHY3h06gDZuNSSf8Z4jBS_chWngWV05mkhlYfDM7to

źródło: YouTube

Zabawa sensoryczno- plastyczna. Z ugotowanej i zblendowanej marchewki, po połączeniu z mąką ziemniaczaną powstała masa marchewkowa.

Link: https://www.facebook.com/watch/?v=266037914409963

źródło: Zabawa Wielka Sprawa

Link: https://namaluj-mi.blogspot.com/2016/09/zajecia-sensoplastyczne-ciastolina.html?fbclid=IwAR2n7LZJfsiPog7ADhThCZ-CEEPbewNJf1HRcrTeXd6olQYOOXIBiyhhafM

źródło: NAMALUJ MI

Na pewno każdy z was ma w domu komputer stacjonarny lub laptopa. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj wiersz oraz zadania do wykonania. Bawcie się dobrze.

WIERSZ

Jak myślicie: Kim dla chłopca był komputer i jak wyglądał? Co zrobił groźny wirus? Czy komputer może zastąpić prawdziwego kolegę? Do czego ludzie wykorzystują komputer? Z jakich elementów składa się komputer?

Podzielcie na sylaby wyrazy: komputer, klawiatura, myszka, monitor. Mamy dla Was zadanie, stwórzcie własny komputer tak jak to robiliście do tej pory w przedszkolu. Pochwalcie się swoimi pracami umieszczając zdjęcia w komentarzach. Powodzenia.

W ramach ćwiczeń logopedycznych proponujemy ćwiczenia usprawniające motorykę dużą. Zapraszamy Was do ćwiczeń z Flamingiem Felkiem. Wykonujcie ćwiczenia opisane w wierszyku.

WIERSZ