•  

Wszyscy są, witamy Was, zaczynamy już czas…….. Jesteście gotowi na nowe moduły? Jeśli tak, to kciuki do góry i do dzieła Przedszkolaki :) Korzystając z okazji, chcielibyśmy życzyć Wam i Waszym rodzinom spokojnego weekendu :) Odpocznijcie i nabierzcie sił, ponieważ od poniedziałku ruszamy z bardzo ważną misją ;) wszystkiego dowiecie się w poniedziałek :) Przesyłamy moc gorących uścisków i do usłyszenia niebawem :)

 

Zapraszamy Was na kolejną zabawę matematyczną „Wieszaki i klamerki”. Przygotujcie klamerki  do bielizny, wieszaki, drążek lub kijek. Jesteście gotowi, możemy zaczynać? Macie do wyboru dwie wersje zabawy:

Pierwsza wersja:

Usiądźcie wygodnie przed komputerem i połóżcie przed sobą wieszaki i klamerki. Waszym zadaniem będzie/ jest policzenie wiosennych obrazków znajdujących się na poszczególnych kartach i przyczepienie do jednego wieszaka tylu klamerek ile jest elementów na karcie.

Druga wersja:

Rozstawcie naprzeciwko siebie krzesła i połóżcie na nich drążek lub kijek. Na drążku/ kijku powieście wieszaki. Przygotujcie sobie karty matematyczne (na komputerze lub jeśli macie taką możliwość wydrukujcie). Na każdym wieszaku przypnijcie tyle klamerek, ile jest wiosennych obrazków znajdujących się na poszczególnych kartach.

Do liczenia Przedszkolaki :)

KARTY MATEMATYCZNE

INSTRUKCJA ZABAWY MATEMATYCZNEJ

 

Dzisiaj w ramach domowego eksperymentowania chcielibyśmy zaproponować Wam wykonanie „bańki w bańce” :) śmiesznie brzmi, prawda :) Inspiracja zaczerpnięta od „Kreatywna Mama”.

Potrzebne Wam będzie:

- 1 łyżeczka cukru

- szklanka z wodą

- 2 łyżeczki płynu do naczyń

- słomka

- łyżeczka

Miłej zabawy :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=BaFejpsGhWE

 

Umiecie już naśladować odgłosy ptaków? Brawo! Macie ochotę zrobić swoje kolorowe ptaki? Wystarczy przygotować: kartki papieru , kartonu, pędzel, farby, woda, nożyczki, klej.  Miłej zabawy!

Link: https://www.facebook.com/thepinterestedparent/videos/1487444578028504/?v=1487444578028504

 

Przyszedł czas na poznanie nowej literki. Będzie nią literka „Ż”. Zachęcamy Was do wysłuchania wiersza Jana Brzechwy „ Żaba”. Potem wykonajcie ćwiczenia w Waszych kartach pracy ze stron 4-5.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=YkVWY4RjR84

LITERKA "Ż"

 

Wiadomość od Pani Basi:

We are going to paint some fork flowers today! :)

Dziś malujemy! Malujemy piękny, wiosenny wazon z kwiatkami używając widelca. Poniżej podaję kolory, których powinniście użyć.

Paint the flowers: blue, yellow, red, purple :)

A żeby było wszystko jasne, proszę sprawdzić w jaki sposób będziecie malować:

Link: https://supersimple.com/article/fork-flowers/

Polecam w trakcie robienia pracy słuchanie piosenki związanej z kolorami:

Link: https://supersimple.com/song/i-see-something-blue/

Malujcie, śpiewajcie, bawcie się :) Czekamy na Wasze piękne wiosenne prace!

Have a wonderful day!!

 

Kochane dzieci, dzisiaj posłuchajcie kolejnej bajki, tym razem o Lisku Niedbaluszku i zastanówcie się razem z rodzicami czy bałagan da się posprzątać? Koniecznie rozwiążcie zagadki :) Bajka pochodzi z publikacji „Mądre bajki do słuchania” przygotowanej do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Link: https://www.facebook.com/watch/?v=699022767575082