•  

Hej, hej…. Witamy Was :) Dzisiaj mamy piątek, piąteczek, piątunio……. i nowe moduły przygotowane specjalnie dla Was :) Miło Nam, że w komentarzach na FB możemy podziwiać Wasze prace :) Jesteście świetni :) Dziękujemy za tydzień pełen wrażeni i pozytywnej energii. Do usłyszenia w poniedziałek :)

 

URODZINY, URODZINY…

SZCZĘŚCIA ŻYCZYMY, SZCZĘŚCIA ŻYCZYMY… :)

Kochane Dzieci, dzisiaj w przedszkolu celebrowalibyśmy Wasze urodzinki….. Chcielibyśmy złożyć Wam życzenia- chociaż wirtualnie :)

NASI SOLENIZANCI W MIESIĄCU MARCU:

BIEDRONECZKI KROPECZKI: Aurelia A., Ola K.

MYSZKI MATEMATYCZKI: Blanka Dz., Maria W., Mateusz P.

KRASNOLUDKI LICZYBUTKI: Martyna B. , Apollin G.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=1hlQnOvAoiA

 

MODUŁ 1

Witamy Was Przedszkolaki. Dzisiaj chcielibyśmy abyście zabawili się w małego ogrodnika. Potrzebne będą Wam do tego mały słoik, gaza, gumka recepturka lub kawałek sznurka oraz ziarna fasoli typu Jaś. Gdy już wszystko będziecie mieli postępujcie zgodnie z instrukcją.

INSTRUKCJA

Pamiętajcie o wykonaniu zadań w swoich ćwiczeniach str. 66-67

W trakcie dnia jako zadanie dodatkowe zachęcamy Was do wysłuchania piosenki oraz wykonania wiosennego kwiatka poprzez narysowanie według linii i jego udekorowanie. Możecie to zrobić dowolną metodą.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=YzMADXJp_Tk

KARTY PRACY

MODUŁ 2

Tradycją w naszym przedszkolu jest dzień zdrowego II śniadania, który obchodziliśmy w każdy piątek- „KOLOROWY PIĄTEK”. Przykro Nam, że nie możemy zrealizować tego wspólnie w przedszkolu, dlatego dziś zachęcamy Was abyście w domach przygotowali pyszne, kolorowe i zdrowe II śniadanie. Czekamy na Wasze fotorelacje w komentarzach na FB. Smacznego Czwórkowicze :)

Link: https://kobieceinspiracje.pl/sniadania/2036,pomysl-na-sniadanie.html

MODUŁ 3

Witamy się z Wami w piątkowy poranek z nowym zestawem ćwiczeń. Zajęcia, które dzisiaj przygotowaliśmy dla dzieci maja na celu :

- poprawienie koncentracji

- uruchomienie prawej i lewej półkuli

- usprawnienie motoryki małej

Co nam będzie potrzeba?: zakrętki od butelek, flamastry, kartki i Wasza wyobraźnia :) Zapraszamy do działania.

Poniżej link z filmikiem:

https://www.facebook.com/110879023885487/videos/238360310681978/?v=238360310681978

 

MODUŁ 4

Drodzy Rodzice. Wiemy jak ważna jest edukacja matematyczna. Dlatego zachęcamy Państwa do wspólnej z dziećmi zabawy w przeliczanie. Może pokażecie Nam na FB  jak wypadło Wam wspólne liczenie robiąc zdjęcia :)

Link: https://www.facebook.com/PracowniaKarton/videos/638798073580072/?v=638798073580072

MODUŁ 5

Kochane Dzieci, Pani Basia nie zapomniała o Was i przygotowała dla Was świetną zabawę przy piosence „The Wheel On The Bus”. Zaproście rodzinę do zabawy…… Obejrzyjcie filmik, ustawcie krzesełka tak jak w autobusie i zaangażujcie Rodziców do wspólnego śpiewania J Bawcie się dobrze KIDS J

Link: https://supersimple.com/song/wheels-on-the-bus/?fbclid=IwAR1a0ClyZm5tMRGjVBSdiX3vAawZJAeznsZSmZRz4f-ALdmPjnkCKKFOnr8

BONUS TEATRALNY

Drogie Dzieciaki, mamy dla Was propozycję na weekend……… Zapraszamy na retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka”, przygotowanego przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie. Miłego oglądania :)

Link: https://www.facebook.com/KutnowskiDomKultury/videos/850357205437887/?v=850357205437887